Co warto zobaczyć w Sarasocie

Ciekawe miejsca Sarasota Wszystkie

Wiele osób nas pyta, co warto zobaczyć w Sarasocie. Nieraz o tym pisaliśmy w różnych artykułach, ale przez ponad 3 lata zebrało się ich tyle, że ciężko może być przez nie przebrnąć i zebrać wszystko w jedną całość. Dlatego postanowiliśmy to dla Was zrobić w poniższym artykule. :)

Sarasota oferuje naprawdę dużą ilość ciekawych miejsc do zobaczenia. Większość z tych miejsc już widzieliśmy, o większości też pisaliśmy na naszym blogu i te miejsca zamieściliśmy na poniższej liście z linkami do artykułów na ich temat.

Przy każdej atrakcji podaliśmy czas zwiedzania. Pamiętajcie, że jest to czas proponowany przez nas, ale zwiedzanie może zabrać trochę więcej lub mniej czasu. Wszystko zależy m.in. od zainteresowań. :)

1. Bayfront Park i Marina Jack

AtrakcjeSarasotyBayfrontPark

Pierwsze miejsce, które nam przychodzi do głowy to Bayfront Park i port Marina Jack. Warto wybrać się tam na spacer, a potem można coś zjeść w Oleary’s Tiki Bar (bar przy zatoce z dużym wyborem różnych dań: od hamburgerów do owoców morza) lub Blue Sunshine Patio Bar & Grill (restauracja przy samym porcie).

Spacer razem z godzinnym lunchem może zająć ok. 2 – 2.5 godziny.

2. Pomnik Marynarza i Pielęgniarki

AtrakcjeSarasotyMarynarziPielegniarka

Słynny Pomnik Marynarza i Pielęgniarki znajduje się tuż przy porcie Marina Jack, dlatego warto połączyć spacer w parku, z lunchem w jednej z restauracji i zrobieniem sobie zdjęcia przy pomniku.

Czas zwiedzania: chwila. ;)

3. Most Ringling Bridge

AtrakcjeSarasotyRinglingBridge

Do mostu Ringling Bridge można dojść z portu Marina Jack, także wszystkie trzy punkty można połączyć w jeden spacer. Z mostu rozciągają się przepiękne widoki na Sarasota Bay. Po dwóch stronach mostu warto zejść na dół, żeby znaleźć się jeszcze bliżej zatoki. Czasami w miejscach tych widać delfiny na wolności!

Moim zdaniem przejście mostem + zejście na dół po dwóch stronach mostu może zająć ok. 1.5 – 2 godzin.

4. St. Armands Circle

AtrakcjeSarasotyStArmands

Jeśli macie ograniczony czas w Sarasocie, na St. Armands Circle warto się wybrać tuż po lub przed wcześniej opisywanym spacerem, ponieważ znajduje się na wyspie St. Armands Key, niedaleko za mostem Ringling Bridge. To tutaj odbywały się zjazdy samochodów Ferrari czy Corvette. Tutaj też znajduje się dużo przeróżnych sklepów, często tych “trochę” bardziej luksusowych i to tutaj można dobrze zjeść w restauracjach z przeróżną kuchnią. Miejsce naprawdę warte odwiedzenia.

Przejście naokoło St. Armands Circle może zająć ok. pół godziny (nie wliczając zakupów). ;)

5. Marie Selby Botanical Gardens

AtrakcjeSarasotyMarieSelbyBotanicalGardens

Niedaleko Bayfront Park znajduje się przepiękny ogród botaniczny Marie Selby Gardens. Idealne miejsce na spacer, na który powinno się przeznaczyć ok. 1.5 – 2 godzin.

6. Plaża Siesta Key Beach

AtrakcjeSarasotySiestaBeach

Najlepsza plaża w USA, dlatego warto ją zobaczyć. :) A po plażowaniu, warto się wybrać do Siesta Village na lunch albo zakupy, albo to i to. ;)

Na plażę i lunch warto przeznaczyć chociaż 2 godziny, ale wszystko zależy od tego ile chcecie spędzić czasu na plaży. :)

7. Muzeum Ringlinga

AtrakcjeSarasotyMuzeumRinglinga

Zwiedzanie Muzeum Ringlinga warto zaplanować w poniedziałek, ponieważ wtedy za wystawy w samym muzeum nic nie zapłacicie. Dodatkowo płaci się tylko za zwiedzanie domu Ringlingów Ca’d’Zan czy Muzeum Cyrku. Na zwiedzanie muzeum i spacer po ogrodach, a potem kawkę w muzealnej kawiarni warto przeznaczyć ok. 3 godzin.

8. Sarasota Jungle Gardens

AtrakcjeSarasotySarasotaJungleGardens

Razem ze zwiedzaniem Ringling Museum warto połączyć zwiedzanie Sarasota Jungle Gardens (jeśli macie ograniczony czas i chcielibyście jak najwięcej zobaczyć w Sarasocie, ale pamiętajcie, że szczególnie w muzeum jest sporo spacerowania!). Ogrody te znajdują się niedaleko muzeum. Warto wybrać się do tego miejsca żeby m.in. nakarmić flamingi. Niesamowite przeżycie, które polecamy naprawdę każdemu.

Na zwiedzanie całych ogrodów warto przeznaczyć ok. 3 – 4 godzin (zależy, czy się chce brać udział w show organizowanych w parku. Naszym zdaniem 3 godziny wystarczą.

9. Mote Aquarium

AtrakcjeSarasotyMOTE

W MOTE Aquarium zobaczycie nie tylko sympatyczne manaty (UWAGA! Jeden rozdaje buziaczki!), ale również m.in. rekiny czy żółwie morskie. Po zwiedzeniu akwarium, warto się wybrać chociaż na chwilę do Parku Kena Thompsona, który znajduje tuż obok i z którego rozciąga się widok na zatokę Sarasota Bay i centrum Sarasoty.

Czas zwiedzania (bez parku) to ok. 3 – 4 godziny.

10. Historic Spanish Point

AtrakcjeSarasotyHistoricSpanishPoint

Jeśli chcecie zasmakować trochę historii, warto wybrać się do Historic Spanish Point w Osprey pod Sarasotą.

Polecamy przeznaczyć na spacer w tym miejscu ok. 2 godziny.

11. Myakka State Park

AtrakcjeSarasotyParkStanowyMyakka

Będąc w Sarasocie, koniecznie trzeba odwiedzić Myakka State Park. O tym miejscu pisaliśmy już nie raz. Uwielbiamy tam wracać.

Park oferuje mnóstwo atrakcji: ścieżki spacerowe, rowerowe, rejs łodzią po jeziorze pełnym aligatorów, wieżę obserwacyjną i inne.

Na tę wycieczkę radzimy przeznaczyć kilka godzin.

12. Cmentarz Narodowy

AtrakcjeSarasotySarasotaNationalCemetery

W drodze do Myakka State Park znajduje się Cmentarz Narodowy. Warto się przy nim zatrzymać chociaż na chwilę.

Na koniec…

Oprócz powyższych miejsc, są jeszcze inne warte zobaczenia, ale te naszym zdaniem są najważniejsze.

Mieliśmy zapytania od osób, które spędzały w Sarasocie tylko weekend, pytały nas, co mogą zobaczyć, na co wystarczy im czasu. Wtedy warto wybrać z powyższej listy miejsca, które Was najbardziej interesują.

Jeśli zostajecie w Sarasocie na dłużej, warto skorzystać jeszcze z innych możliwości jakie oferuje Sarasota, ale o tym w kolejnym artykule.

Pamiętajcie, że jeśli będziecie mieli jakieś pytania o Sarasotę, miejsca godne odwiedzenia itp, zawsze możecie do nas napisać na kierunekfloryda.com/kontakt

 

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Co warto zobaczyć w Sarasocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *