Manaty w MOTE Aquarium w Sarasocie

Ciekawe miejsca Fauna Wszystkie

Jednym z plusów Florydy jest to, że mamy tutaj manaty! To przesympatyczne zwierzęta, które żyją nie tylko w zatokach Florydy, ale również w MOTE Aquarium w Sarasocie, gdzie można im się przyjrzeć z bliska. :)

[Not a valid template]

Manaty to zwierzęta, które zrobiły na nas największe wrażenie w MOTE akwarium. Są przeogromne i bardzo sympatyczne. Akwarium gości u siebie dwa okazy. Manat mniejszy to Hugh, a większy, który rozdaje buziaczki to Buffett (o buziaczkach pisaliśmy na kierunekfloryda.com/pocalunek-manata). Oba manaty mieszkają w MOTE Aquarium od 1996 roku!

W akwarium z manatami mieszka jeszcze żółw Harry, który został uderzony przez łódź, przez co niestety stracił wzrok.

Manaty to naprawdę olbrzymy. Ich długość może dochodzić do 4 metrów, a waga aż do 1 tony! Dlatego też zbudowanie dla nich akwarium to nie lada wyzwanie. Zbiornik, w którym pływają zawiera aż 266 tys. litrów wody!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu. W drugiej części filmu zobaczycie jak manaty i żółw spożywają sałatę. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *