Manatee Viewing Center w Apollo Beach na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Manatee Viewing Center polecamy każdemu! Bardzo fajna atrakcja dla całej rodziny, okrzyknięta przez USA Today drugą najlepszą darmową atrakcją turystyczną w USA!

Manatee Viewing Center (czyli Centrum do obserwacji manatów) zlokalizowane jest w miejscowości Apollo Beach, w pobliżu Tampy, ok. 50 minut drogi od Sarasoty, u podnóża elektrowni firmy Teco Tampa Electric. Znajdują się w nim platformy widokowe oraz ścieżki, które umożliwiają obserwację manatów z bezpiecznej odległości, nie zakłócając ich naturalnego zachowania.

Od razu warto zaznaczyć, że jest to darmowa atrakcja i jest otwarta od 1 listopada do 15 kwietnia, ponieważ to wtedy woda Zatoki Meksykańskiej jest zbyt zimna dla manatów, dlatego podpływają one do cieplejszych wód. 

Elektrownia pobiera wodę z Zatoki Tampa do chłodzenia, a następnie oczyszcza ją i odsyła z powrotem ciepłą i czystą. I w tym miejscu, gdzie woda jest cieplejsza, gromadzą się manaty… ale nie tylko.

Będąc w Manatee Viewing Center, mieliśmy okazję zaobserwować rekiny (nie, nie takie, jak w Szczękach, ale “trochę” mniejsze), płaszczki oraz różnego rodzaju ryby.

Manatów nie było bardzo dużo, ponieważ woda w zatoce nie jest jeszcze bardzo zimna. My byliśmy w tym miejscu 4 listopada, ale naszym zdaniem warto odwiedzić to miejsce trochę później. Jak nam się uda, jeszcze raz się tam wybierzemy.

Obok centrum znajduje się jeszcze więcej ścieżek oraz m.in. wieża obserwacyjna. Na niej akurat nie byliśmy, ale może uda nam się następnym razem. Oczywiście nie zabrakło w tym miejscu również barku z czymś do przekąszenia i sklepiku z pamiątkami. Przy centrum znajduje się też darmowy parking.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym miejscu, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej www.tampaelectric.com/manatee Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku naszych zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *