Rodzinka manatów w Sarasota Bay

Fauna Sarasota Wszystkie

Manaty to sympatyczne ssaki, które można spotkać w naszych lokalnych wodach. Widzieliśmy je na wolności nieraz, ale aż tak blisko i tak okazale nigdy.

Spotkaliśmy je podczas popołudniowego spaceru w centrum Sarasoty. Najpierw zauważyliśmy, że coś się “kotłuje” w wodzie. Potem wynurzyły się płetwy. Wiedzieliśmy od razu, że to nie mogą być delfiny, ponieważ delfiny wynurzają się z wody zupełnie inaczej. Manaty widać tylko troszkę, zazwyczaj grzbiet i tylną płetwę.

Później zaczęły płynąć wzdłuż mostu Ringling Bridge, dokładnie w stronę, w którą my szliśmy. Z mostu było je widać jeszcze lepiej. Naliczyliśmy 5 sztuk. 

Zobaczcie sami na poniższym filmiku.

A jeśli chcecie zobaczyć manaty jeszcze bliżej, to zachęcamy do odwiedzenia MOTE Aquarium w Sarasocie. Więcej informacji znajdziecie tutaj kierunekfloryda.com/manaty-w-mote-aquarium-w-sarasocie

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *