Widok z wieży Shipwreck Museum na Key West

Ciekawe miejsca Wszystkie

Jak będziecie na Key West, koniecznie odwiedźcie Shipwreck Museum, którego atrakcją jest m.in. wieża z przepięknym widokiem na okolicę.

Shipwreck Museum, czyli Muzeum wraku statku, znajduje się w centrum Key West niedaleko Mallory Square Park. Bardzo fajne muzeum, które polecamy każdemu. Znajdują się w nim artefakty z wraku statku Isaac Allerton, który zatonął na Florida Keys w 1856 i który to był “najbogatszym” wrakiem statku w historii Key West. W muzeum można posłuchać opowiadań o niebezpiecznych statkach czy zobaczyć audio-wizualne prezentacje. 

Częścią muzeum jest m.in. wieża, z której rozpościera się widok na okolicę, m.in. stojące przy brzegu ogromne promy wycieczkowe. Warto zaznaczyć, że nie stoją one tam non stop, ale w ciągu dnia często je można tam zobaczyć. My byliśmy tam jeszcze przed pandemią, kiedy po okolicznych wodach pływało bardzo dużo statków. Mamy nadzieję, że niedługo wszystko powróci do normy.

Tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o muzeum, zapraszamy na oficjalną stronę www.keywestshipwreck.com

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć oraz filmu z wieży.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *