Spacer ulicami Key West

Spacer ulicami Key West na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Na Key West byliśmy jakiś czas temu… i już nam się tęskni za tym miejscem. Dlatego postanowiliśmy nadrobić zaległości i zmontować dla Was filmik, przygotować zdjęcia i napisać parę słów.

Jak zwiedzamy jakieś miejsce, staramy się to robić jak najbardziej szczegółowo, chyba że brakuje nam na to czasu. Dlatego też materiały z Key West, których mamy naprawdę dużo, podzieliliśmy na kilka artykułów. Część z nich już zamieściliśmy.

Tym razem zapraszamy Was na spacer ulicami tego miasteczka. W dniu, w którym przyjechaliśmy na Key West wybraliśmy się na wieczorny spacer, żeby zobaczyć, jak to miejsce tętni życiem wieczorem. Kolejny dzień spędziliśmy całkowicie na zwiedzaniu. Pominęliśmy niektóre miejsca, ponieważ czas nie pozwolił nam na zobaczenie wszystkiego. Jednym z takich miejsc jest dom Ernesta Hemingway’a, który ze względu na sporą kolejkę oraz brak czasu, postanowiliśmy zwiedzić następnym razem.

Film i zdjęcia są ułożone chronologicznie, tak jak spacerowaliśmy. Z hotelu, w którym nocowaliśmy, wzięliśmy mapkę Key West, na której były zaznaczone warte zobaczenia miejsca. Oprócz tego na naszej trasie były oznaczone tzw. “Key West Historic Markers”, które zobaczycie na zdjęciach. Były to tabliczki, na których znajdowały się informacje o danym miejscu.

Na zdjęciach i filmie zobaczycie m.in. urocze domy, typowe dla Key West, zwane “conch houses”. Mnie ze względu na zawód jaki wykonuję, bardzo interesują różne style architektoniczne, dlatego tych domów na zdjęciach jest całkiem sporo. 

Zobaczycie też punkt “0 mile” trasy U.S. Route 1 (lub U.S. Highway 1). Jest to zerowy punkt od którego zaczyna się trasa prowadząca z Key West aż do Fort Kent w stanie Maine na granicy z Kanadą. 

Na zdjęciu głównym znajduje się Harry S. Truman Little White House. Była to kiedyś zimowa rezydencja prezydenta Harry’ego Trumana. Weszliśmy tylko na dziedziniec i do części, którą można było zobaczyć za darmo. Na pewno jeszcze tam wrócimy i jak będziemy mieć więcej czasu, wykupimy standardowe zwiedzanie.

Jeśli chcecie zobaczyć inne artykuły o Key West, kliknijcie w lupkę w prawym górnym rogu strony i wpiszcie “Key West”. 

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku i zdjęć z naszego spaceru.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *