Karmienie tarponów w Islamorada na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Karmienie tarponów w miejscowości Islamorada na Florydzie to niesamowita atrakcja, przyciągająca wielu turystów. Znajduje się w miejscu zwanym Robbie’s, gdzie mieści się również m.in. restauracja i wypożyczalnia kajaków.

Robbie’s znajduje się na trasie na Key West, a dokładniej w miejscowości Islamorada i jest znane ze swojego malowniczego otoczenia, krystalicznie czystych wód i szansy na bliski kontakt z niesamowitymi tarponami. Tarpony to duże, potężne ryby znane ze srebrzystych łusek i charakterystycznego wyglądu. Spotykane zarówno w wodach słonych, jak i słodkich, te drapieżne ryby cieszą się szczególną popularnością wśród wędkarzy ze względu na swoją siłę i akrobatyczne popisy podczas walki. 

W stanie Floryda tarpony są uważane za gatunek przeznaczony dla wędkarstwa rekreacyjnego, tzw. catch-and-release (złów i wypuść). Zatrzymywanie ich w celu spożycia jest sprzeczne z przepisami w stanie Floryda.

Wracając do naszej atrakcji… karmienie tarponów jest najważniejszym punktem wizyty w Robbie’s. Jeśli chcecie wejść na specjalny pomost i po prostu z bliska przyjrzeć się tej atrakcji, musicie zapłacić $1. Za $3 dostaniecie dostaniecie wiaderko z rybkami, którymi będziecie mogli nakarmić ogromne tarpony.

Tarpony zobaczycie wszędzie, pod pomostem, wokół pomostu. Wiedzą, że tutaj czekają na nie przysmaki, także z chęcią podpływają bardzo blisko. Kiedy zauważą małą rybkę trzymaną przez Ciebie tuż przy pomoście, podpłyną i wyskoczą z wody, pożerając ofiarę. Należy uważać, akrobacje tarponów sprawiają, że atrakcja ta dodaje trochę adrenaliny.

Na pomoście towarzyszą odwiedzającym również pelikany, które czując wszędzie przysmaki, podchodzą do ludzi naprawdę blisko. 

Każdego kto będzie jechał na Key West trasą Overseas Highway, zachęcamy do zatrzymania się chociaż na chwilę w Robbie’s. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie na stronie www.robbies.com

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *