Klimatyzacja na Florydzie

Ciekawostki Polecane Wszystkie

Klimatyzacja na Florydzie odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza z uwagi na gorący i wilgotny klimat panujący w tej części Stanów Zjednoczonych. Nie wyobrażamy sobie życia bez klimatyzacji, szczególnie latem, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za ten wynalazek.

Floryda słynie z wysokich temperatur, zwłaszcza w okresie letnim. Średnie temperatury mogą wtedy sięgać 30-35 stopni Celsjusza, a nawet więcej. W związku z tym klimatyzacja jest niezbędna dla utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz budynków. Ale klimatyzacja nie tylko chłodzi powietrze, również pomaga w kontrolowaniu wilgotności, która na Florydzie jest również dosyć wysoka.

W wielu domach na Florydzie są zaawansowane systemu HVAC (Heating, Ventilation, and Air Conditioning). Dzięki temu w zimie, mamy możliwość włączenia ogrzewania. Bardzo rzadko to się zdarza, ale się zdarza. Systemy takie składają się zazwyczaj z jednostki wewnętrznej (w domu, za zazwyczaj zamkniętymi drzwiczkami) i zewnętrznej, przy domu. 

Sa też minusy klimatyzacji…

Ze względu na ciągłe z niej korzystanie, zużycie energii na Florydzie jest stosunkowo wysokie w porównaniu z innymi stanami. 

Wymiana takiego systemu to również dosyć wysoki koszt (może sięgać prawie $10tys., w zależności od modelu), dlatego np. przy zakupie nieruchomości warto zwrócić uwagę w jakim stanie i z którego roku jest dany system. 

Wiele osób wie, jak wygląda życie na Florydzie bez klimatyzacji. W czasie huraganów, które nawiedzają Florydę dosyć często, wielu mieszkańców traci na jakiś czas prąd. Może to być chwilowe, a może to trwać wiele dni. Pamiętam, jak raz jedna znajoma nie miała po huraganie prądu przez ponad tydzień i opowiadała, że naprawdę ciężko wytrzymać, szczególnie przez wysoką wilgotność.

Na pewno Was ciekawi też, na ile stopni ustawia się klimatyzację. Oczywiście zależy to od preferencji użytkowników, ale mniej więcej rekomendowana temperatura w biurach, domach czy innych miejscach to ok. 22-25 stopni Celsjusza (czyli 72-77 stopni Fahrenheita). My się mieścimy w tej normie, ale znam osoby, które ustawiają w domu klimatyzację jeszcze niżej, poniżej 70 stopni Fahrenheita.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *