Most Siedmiomilowy na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Most Siedmiomilowy położony jest na południu Florydy i jest częścią trasy Overseas Highway. Znany jest ze swoich oszałamiających widoków na turkusowe wody Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego.

Jak sama nazwa wskazuje most ten ma ok. 7 mil, dokładnie 6,79 mil (ok. 11 kilometrów). Łączy wysepki Knight’s Key, w pobliżu miejscowości Marathon, oraz Little Duck Key.

Obecny Most Siedmiomilowy został ukończony w 1982 roku zastępując starszy most zbudowany w ramach ambitnego projektu Overseas Railroad Henry’ego Flaglera na początku XX wieku. Ten starszy ukończony w 1912 roku jako most kolejowy był przełomowym osiągnięciem inżynieryjnym, łącząc wyspy na Florida Keys i umożliwiając transport między nimi. Niestety huragan Labor Day w 1935 roku poważnie uszkodził ten projekt. W kolejnych latach rząd Stanów Zjednoczonych przejął most i przekształcił go w Overseas Highway. W miarę wzrostu zapotrzebowania na bardziej nowoczesną konstrukcję, zbudowano obecny most, położony równolegle do tego oryginalnego. Obecny most jest odporny na trudne warunki morskie i ekstremalne warunki atmosferyczne.

Most Siedmiomilowy jest symbolem Florida Keys, przyciągając turystów i fotografów z całego świata. Pojawił się w wielu filmach i serialach, co jeszcze bardziej podkreśla jego znaczenie w regionie. 

Na początku mostu znajduje się wejście również na stary most. 2 mile w jedną stronę zostało przystosowane dla pieszych czy rowerzystów. Przed mostem znajduje się parking.

Każdemu, kto będzie kiedykolwiek miał okazję odwiedzić Florydę, polecamy przejechanie się tym mostem. Zaplanujcie wycieczkę samochodową z Miami na Key West. Nie będziecie żałować. 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *