Florydzka zima 2023/2024

Pogoda Wszystkie

W tym sezonie zimę jakoś odbieramy inaczej. Chyba lato dało nam się bardzo we znaki i bardziej niż wcześniej cieszy nas zimowa temperatura.

Lato w zeszłym roku było baaardzo gorące. Rekordy temperatury były pobijane nie tylko u nas, ale i na całym świecie. Wysoka temperatura i wilgotność dały nam się we znaki i z utęsknieniem czekaliśmy na chłodniejsze miesiące.

Wcześniejsze zimy były dla nas za zimne. Wiem, że to trochę śmieszne, bo u nas w zimie jest np. w nocy 8C, rano 13C, a w dzień 15-20C (przykładowo), ale i tak ja nie mogłam w zimie doczekać się cieplejszych miesięcy, kiedy nie będę musiała zakładać w kółko bluzy. 

Teraz jest inaczej. Wszyscy rozkoszujemy się tą pogodą. Powietrzem, którym można normalnie oddychać, temperaturą, która powoduje, że możemy otworzyć okno, żeby przewietrzyć mieszkanie (w lecie praktycznie nie otwiera się okien) i chmurami, które dają nam trochę oddechu od palącego słońca. Akurat to ostatnie jest najmniej wymagane. Jak jest za dużo chmur, też jest niedobrze. Lubimy słońce. Jednak trochę chmur nie zaszkodzi. Szczególnie jeśli są to chmury, z których nie leje się “wiadro wody” na głowę tak jak często w lecie podczas ulew.

Jak zauważyliśmy, zimę lubi również nasz piesek, Elmo. W lecie jak z nim wychodziliśmy, przeszedł kawałek i kładł się na trawę, żeby odpocząć, sapiąc przy tym ciężko. Niestety, ale pieski wysokiej wilgotności i temperatury sięgającej 35C nie lubią. Teraz grzecznie spaceruje i bardzo długo wytrzymuje bez odpoczywania. Jak się kładzie na trawę, to tylko, żeby porozglądać się wokoło i nacieszyć świeżym powietrzem.

Zima na Florydzie jest bardzo zróżnicowana jeśli chodzi o pogodę. Przykładowo, dzisiaj 18 stycznia jest pochmurny dzień, w ciągu dnia 18C.  W sobotę ma być w dzień 16C (w nocy 8C) i cały dzień słonecznie. W niedzielę ma być w nocy 4C, co jest baaardzo niską temperaturą jak na Florydę. Za to już w kolejnym tygodniu temperatura ma dochodzić w dzień do 27C. Ogólnie widzimy, że im dłużej tu mieszkamy tym jest cieplej. Ostatnie lato jest tego przykładem, ale również ta zima nie jest bardzo zimna. W poprzednich latach były dni, kiedy temperatura dochodziła do 1C. Tej zimy takich temperatur jeszcze nie doświadczyliśmy, przynajmniej na razie.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *