Dlaczego u Was w lecie są cały czas burze?

Pogoda Wszystkie

Jak już kiedyś pisałam, na Florydzie rozróżniamy dwie pory roku: wilgotną i suchą. Aktualnie jest u nas pora wilgotna, dlatego na aplikacjach pogodowych w kółko widać burze. Ale to nie znaczy, że u nas całymi dniami pada i grzmi. ;)

Często dostaję pytania, jak to jest z tą pogodą w lecie. Czy naprawdę cały czas pada i grzmi?

Rzeczywiście patrząc na aplikację pogodową i prognozę na kolejne dni, można tak pomyśleć. Ale wygląda to trochę inaczej. Rzeczywiście praktycznie codziennie jest szansa na burzę i deszcz, czasami mniejsza, czasami większa. Zdarza się też, że prognoza w Sarasocie pokazuje bezchmurne niebo, a u nas na obrzeżach Sarasoty pada i grzmi. Zazwyczaj jednak są to chwilowe deszcze i burze. A za chwilę wychodzi słoneczko…

Oczywiście są momenty, że deszczu i burz jest więcej, czasami kilka dni, ale jest to rzadkość. Średnia liczba słonecznych dni w Sarasocie w ciągu roku wynosi aż 251! Także mimo tego co pokazują aplikacje pogodowe, u nas naprawdę jest dużo słońca. ;)

pogodaSarasotaburze

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *