Southernmost Point na Key West – najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych

Ciekawe miejsca Wszystkie

Southernmost Point to nie tylko najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, ale również punkt obowiązkowy do zobaczenia podczas pobytu na Key West. Kuba znajduje się dokładnie 90 mil na południe od tego miejsca.

Punkt ten to betonowa kolorowa boja ustawiona przy samym oceanie. Znajduje się w tym miejscu od 1983 roku. Wytrzymała siłę kilku huraganów. Mimo że huragan Irma zniszczył trochę farbę w 2017, jeszcze w tym samym roku, została odrestaurowana przez artystę, który oryginalnie pomalował boję.

Jest to jedna z najczęściej zwiedzanych i fotografowanych atrakcji w USA, dlatego też będąc na Key West, nie można nie zrobić sobie w tym miejscu pamiątkowego zdjęcia.

Jak byliśmy tam w zeszłe wakacje, musieliśmy stać chwilę w kolejce do zdjęcia. Teraz, jak widać na  kamerze online (https://southernmostpointwebcam.com), punkt ten nie jest tak oblegany, głównie prawdopodobnie przez brak ruchu turystycznego z promów wycieczkowych.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *