Delfinek Moonshine

Ciekawe miejsca Wszystkie

Zanim napiszę o obiecanych rekinach, muszę przeskoczyć parę tematów i napisać o delfinku Moonshine, również mieszkańcu MOTE Aquarium, ale niestety już tylko byłym mieszkańcu… :(

[Not a valid template]

Moonshine należał do rodziny delfinów plamistych i był prawdopodobnie jedynym z tej rodziny delfinem, który żył pod opieką ludzi w USA. Został znaleziony na mieliźnie na plaży na Florydzie w 2003 roku. Był poparzony i przed zamieszkaniem w MOTE Aquarium spędził kilka miesięcy na leczeniu w Miami. Z uwagi na jego stan i wiek postanowiono, że nie powróci do oceanu i zamieszka na stałe w akwarium, gdzie miał do dyspozycji ogromny basen i sztab wspaniałych ludzi, którzy nad nim czuwali.

Dzięki temu, że Moonshine przebywał w MOTE Aquarium, pracownicy mogli dokonywać obserwacji i różnych treningów przynoszących im bardzo dużą wiedzę na temat tego gatunku delfinów.

Niestety 10 lutego MOTE Aquarium na swoim profilu na Facebooku zamieściło informację, że delfinek Moonshine odszedł i że na razie delfinarium w akwarium pozostanie zamknięte. :( Pamiętam, jak ostatnio polecałam swojej koleżance odwiedzenie delfinka Moonshine i obejrzenie jego treningu, niestety nie zdążyła. Na szczęście mogę jej pokazać nagrany przez nas filmik, który zamieściliśmy poniżej.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *