Główna galeria w MOTE Aquarium w Sarasocie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Do MOTE Aquarium udaliśmy się niecałe 2 tygodnie temu w sobotę. Zostaliśmy mile zaskoczeni jego rozmiarem oraz tym, co tam zobaczyliśmy. :)

MOTE Aquarium to drugie akwarium na Florydzie, które odwiedziliśmy. Wcześniej byliśmy w Akwarium Morskim w Clearwater. Nie spodziewaliśmy się, że to w Sarasocie, które jest tak blisko nas, zrobi na nas większe wrażenie. I na pewno to nie był ostatni raz, kiedy się tam wybraliśmy. :)

Jeśli mieszkacie niedaleko, warto zastanowić się nad Family Membership. My wykupiliśmy taki bilet do akwarium w Clearwater i dzięki temu mamy również wstęp gratis do MOTE Aquarium przez cały rok. Dzięki temu zarówno jedno i jak i drugie akwarium możemy odwiedzić w ciągu roku tyle razy ile chcemy.

Zwiedzanie MOTE Aquarium zaczyna się od głównej galerii. Oprócz akwariów z pięknymi kolorowymi rybkami morskimi (w tym słynną rybką “Nemo”) można zobaczyć też m.in. małego żółwia wodnego oraz zapoznać się z działaniem laboratorium, w którym przykłada się wagę do zachowania gatunków takich jak np. koniki morskie czy meduzy. W specjalnych małych akwariach można zobaczyć ich malutkie, dopiero co narodzone okazy.

Zaraz na początku zwiedzania znajduje się również sala, w której można się dowiedzieć więcej o rodzinie Mote, której nazwisko widnieje w nazwie akwarium.

Ekspozycja obejmuje również okazy na zewnątrz budynku. Spotkaliśmy m.in. skrzypłocza, którego wcześniej znaleźliśmy na plaży na Casey Key i opisaliśmy w artykule na kierunekfloryda.com/dziwne-zwierze-morskie-znalezione-na-plazy oraz ogromną krewetkę.

Kolejnym punktem programu były rekiny, ale o nich już w następnym artykule. :) Tymczasem zapraszam do obejrzenia poniższych zdjęć i filmiku z galerii głównej.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *