Lekcje muzyki w szkole podstawowej

Edukacja Wszystkie

Pamiętacie jak wyglądały Wasze lekcje muzyki w szkole podstawowej? Ja pamiętam naszą nauczycielkę, jak siadała przed pianinem i każdą piosenkę rozpoczynała słowami “Raz i hops” i po tych słowach zaczynała grać. Często całą lekcję śpiewaliśmy, a ona grała. :) A jak wyglądają lekcje muzyki w szkole podstawowej na Florydzie?

Mój syn od pierwszych dni zachwycony był wyposażeniem szkoły podstawowej. Sala do technologii wypełniona komputerami, tabletami, ekranami dotykowymi. Sala do plastyki wypełniona kredkami, farbami, tablicami do malowania itp. Sala do muzyki wypełniona instrumentami muzycznymi.

Pamiętam jak przyszedł raz ze szkoły i zaczął opowiadać, jaką fajną miał lekcję muzyki. Wszystkie dzieci grały jednocześnie na cymbałkach. :) “Wiesz mama jakie to było fajne wrażenie, wszyscy graliśmy naraz tę samą melodię”. :) Ostatnio wszyscy grali na bębnach (chciałabym to zobaczyć). :) Oprócz tego w sali muzycznej znajduje się pianino, flety i inne instrumenty. Jak dzieci nie grają na instrumentach to się o nich uczą. Może dzięki takim lekcjom wyrosną jacyś muzycy czy kompozytorzy? Dziecko pozna różne instrumenty i może któryś mu się bardzo spodoba i poprosi rodziców o zapisanie go na dodatkowe lekcje… :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *