Dostaliśmy odpowiedź w sprawie aplikacji na studia

Edukacja Wszystkie

W poprzednim artykule pisaliśmy o aplikacji na studia. Nasz syn aplikował do Leeds School of Business na Uniwersytecie w Boulder Colorado. Pod koniec stycznia otrzymał odpowiedź!

Najpierw odpowiedź przyszła emailem, a potem pocztą. Nasz syn dostał się do CU Boulder, a dokładniej do szkoły biznesowej (bo tam dokładnie chce studiować). Za swoje osiągnięcia i oceny od razu dostał stypendium, które będzie mógł wykorzystać przez całe studia. Od razu zaznaczam, że stypendium nie pokrywa w 100% opłaty za studia, tylko część, dlatego zanim zacznie studiować, będzie jeszcze składał podania o inne stypendia. 

W tym momencie do 1 maja musi potwierdzić chęć studiowania na tej uczelni. Większość osób składa aplikacje na więcej niż jedną uczelnię i wtedy w zależności od tego, które uczelnie odpowiedzą, każdy wybiera sobie tę jedyną.

U nas było nietypowo, bo nasz syn uparł się na to miejsce i tę szkołę i stwierdził, że nie będzie składał aplikacji nigdzie indziej. Najwyżej za rok, w czasie tzw. gap year (pisaliśmy o tym wcześniej) złożyłby jeszcze raz (gdyby się teraz nie dostał).

Niedługo wykonujemy kolejne kroki, czyli zatwierdzenie uczelni przez aplikację internetową, a potem wysłanie informacji emailem o chęci wzięcia roku przerwy przed studiami. Taka jest procedura.

Cieszymy się bardzo, że naszemu synowi udało się już za pierwszym razem i będzie mógł cieszyć się rokiem przerwy, a po roku, wypoczęty, zacznie nową przygodę w swoim życiu. 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *