Jak oceniane są szkoły na Florydzie

Edukacja Polecane 2 Wszystkie

Jak oceniane są szkoły na Florydzie? Co zrobić, żeby dziecko chodziło do tej a nie innej szkoły? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Nie tylko na Florydzie, ale w całych Stanach Zjednoczonych, szkoły oceniane są w skali od 1-10. 1 to najgorsza ocena, 10 najlepsza. Oczywiście każdy rodzic chce, żeby jego dziecko chodziło do szkoły z jak najwyższą oceną. Czasami znajdziecie też inne rankingi, np. od A (najlepsza) do D (najgorsza).

Co zrobić, żeby dziecko chodziło do najlepszej szkoły?

Zamieszkać w jej dystrykcie. Przynajmniej tak jest na Florydzie, gdzie my mieszkamy. Do każdego adresu przydzielona jest dana szkoła. Zamieszkując w dystrykcie danej szkoły, nie dość, że dziecko będzie mogło do tej szkoły uczęszczać, będziecie mieć też zagwarantowany szkolny autobus dla swojego dziecka. Uwaga! Zasada jest taka, że musicie mieszkać min. 2 mile od szkoły. Jeśli zamieszkacie bliżej, musicie się liczyć z tym, że autobus nie będzie zatrzymywał się w Waszej okolicy. 

Gdzie znaleźć oceny szkół (czyli tzw. rating)?

Oceny szkół w skali 1-10 znajdziecie np. na stronie www.greatschools.org. Znajdziecie tutaj też dużo różnych danych jeśli chodzi o daną szkołę.

Inną godną polecenia stroną jest www.niche.com, gdzie znajdziecie też ranking szkół. Dowiecie się np. jakie są najlepsze szkoły na Florydzie, czy na którym miejscu w danym stanie czy w całych Stanach Zjednoczonych znajduje się dana szkoła. Na niche.com szkoły oceniane są w skali A-D.

Na koniec…

Warto zaznaczyć, że często szkoły podstawowe (elementary schools) mają wyższe oceny niż gimnazja (middle schools) czy szkoły średnie (high schools). Dlaczego tak jest? Pamiętacie jak sami chodziliście do szkoły? Kiedy mieliście najlepsze oceny? Założę się, że większość z Was odpowie “w podstawówce”. Często rankingi szkół są tworzone właśnie na podstawie ocen, które otrzymują uczniowie z różnych egzaminów. A wiadomo, im lepsze oceny, tym wyższa ogólna ocena szkoły.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *