Egzaminy AP w high school

Edukacja Polecane 2 Wszystkie

Wiele osób pyta nas o egzaminy w high school. “Czy jest u Was coś takiego jak matura?”, “Czy uczniowie zdają jakieś egzaminy na koniec liceum”? 

Nasz syn w high school wybrał sporo przedmiotów AP. (O przedmiotach AP pisaliśmy już wcześniej na kierunekfloryda.com/przedmioty-ap-w-high-school.) Każdy przedmiot kończy się specjalnym egzaminem. Jeśli uczeń zda egzamin na odpowiednią ilość punktów wtedy dostaje tzw. “credit” na studia. Jeśli nie zda, wtedy nie dostaje “credit”, ale zalicza przedmiot (jeśli oczywiście uzyska odpowiednie oceny z danego przedmiotu).

Przedmioty AP ciągną się zazwyczaj przez całe high school, ale zazwyczaj najwięcej uczniowie mają ich w 11 i 12 klasie. 

Nasz syn w ostatnim roku miał bardzo dużo egzaminów AP. W jednym tygodniu miał 6 próbnych egzaminów AP, potem ok. 2 tygodnie przerwy i później znowu w jednym tygodniu, 6 egzaminów końcowych. Były to egzaminy, które trwały ok. 3h każdy. Wszyscy siedzieli w sali gimnastycznej, każdy przy osobnym stoliku. W połowie egzaminu była przerwa na jedzenie. Każdy egzamin składał się z części testu jednokrotnego wyboru oraz części pisemnej.

Zarówno część testowa jak i pisemna była w specjalnych książeczkach. Część testowa musiała być wypełniana ołówkiem, ponieważ dzięki temu mogła być później przetworzona przez automatyczne urządzenia sprawdzające testy. Obie książeczki po skończeniu egzaminu, uczniowie zaklejali specjalnymi naklejkami z trzech stron, tak, żeby nikt nie miał do tego dostępu. 

Egzaminy AP są wysyłane do specjalnej komisji, która je sprawdza. Wyniki mają być ok. lipca.

Jeśli chodzi o przedmioty zwykłe (nie AP), kończyły się one albo egzaminem przygotowanym przez nauczyciela albo nie kończyły się żadnym egzaminem i były zaliczane na podstawie ocen cząstkowych.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *