Senior Assassin – co to za gra

Edukacja Wszystkie

Jakiś czas temu mój syn mi zakomunikował, że musimy kupić pistolet na wodę, bo bierze udział w tzw. “Senior Assassin”. O tym co to za gra i jakie są jej zasady przeczytacie w poniższym artykule.

“Senior Assassin” to gra tylko dla “seniors”, czyli uczniów 12 klasy (ostatniej klasy liceum). Jest to zabawa organizowana przez uczniów, nie przez szkołę. Do gry dołączają chętni. U mojego syna w roczniku na ok. 170 osób, dołączyło ok. 70. Każdemu przydzielany jest anonimowo losowo jeden uczestnik, którego musi zestrzelić pistoletem na wodę. Nikt nie wie, kto został mu przydzielony i na kogo musi uważać. Wszyscy śledzą się na aplikacji na komórkach i muszą uważać, czy przypadkiem gdzieś koło nich nie ma ich napastnika, który w każdej chwili może zaatakować. 

Jedną z zasad jest to, że zestrzelenia nie można dokonać w każdym miejscu. Np. nie można włamać się do czyjegoś domu, nie można tego robić jak ktoś jedzie samochodem, w sklepie, szkole itp. Gra trwa do momentu, aż zostanie jedna osoba. Wygrywa ona główną nagrodę, w przypadku gry naszego syna jest to ok. $70 (każdy wpłacił po $1). W dniu dzisiejszym gra trwa ok. 2 tygodni i zostało ok. 25 osób. 

Naszemu synowi został przydzielony jego kolega. Syn miał cały plan, jak go namierzyć i zestrzelić. Mieli mu w tym pomóc inni, wywabić go z domu itd. Niestety kolega wychodząc z domu, zakładał perukę (i tu kolejna zasada! jak ktoś ma coś konkretnego na sobie, akurat wtedy była to peruka, nie można go zestrzelić) i chodził w tej peruce, dlatego ciężko było go “złapać” w dozwolonym miejscu bez peruki. Są specjalne dni, w których nie można nosić żadnych “ochraniaczy”, ale niestety nasz syn nie doczekał do tego dnia.

Ciągle uważał, żeby nikogo nie było w pobliżu i ciągle patrzył w aplikację, szczególnie jak wychodził z domu. Niestety został zestrzelony na imprezie w basenie… echh. Wyeliminowano go z gry, a jego napastnikowi został przydzielony jego cel.

Jedną z zasad jest nagranie dokumentujące “moment zestrzelenia”. Należy tylko wycelować i raz “prysnąć” wodą. Nie chodzi tu o to, żeby kogoś bardzo zmoczyć. Takie nagranie zamieszcza się w specjalnym czacie grupowym.

Ogólnie zasady ustalają uczniowie, także w zależności od szkoły, miejsca, mogą je w dowolny sposób zmieniać.

Niektórzy uważają, że gra nie jest dobra dla osób w tym wieku, że nie powinni itp. Też mamy swoje zdanie na temat broni (pisaliśmy o tym kiedyś), ale to jest zabawa. Pamiętajmy, że często chłopcy już w bardzo młodym wieku bawią się zabawkowymi pistoletami. Na pewno również wielu z Was bawiło się pistoletami na wodę, ze znajomymi czy dziećmi. Wiele osób używa pistoletów na wodę, żeby się oblewać w Lany Poniedziałek.

Szkoda, że dla nas zabawa szybko się skończyła. Ale zawsze jest jakiś plus. Nasz syn mógł spokojnie wychodzić z domu i nie bać się, że gdzieś niedaleko ktoś na niego czyha.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *