Żółwie morskie w MOTE Aquarium w Sarasocie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Wiele zwierząt morskich potrzebuje na Florydzie pomocy ludzi. Są to między innymi żółwie morskie, które taką pomoc otrzymują w MOTE Aquarium w Sarasocie.

[Not a valid template]

O głównym budynku w MOTE Aquarium, gdzie znajduje się m.in. rekinarium, pisaliśmy już wcześniej. Żółwie morskie znajdują się w budynku nieopodal głównego, do którego prowadzi specjalnie oznaczony chodnik. W budynku tym oprócz żółwi znajdują się przesympatyczne manaty oraz przez wiele lat gościł delfinek Moonshine, który niestety niedawno odszedł. :( (Informacje o delfinku znajdziecie na kierunekfloryda.com/delfinek-moonshine).

Ale wróćmy do żółwi morskich. Tak jak inne zwierzęta morskie, żółwie również spotykają wypadki czy choroby. W takich przypadkach potrzebują one pomocy ludzi, ponieważ często po wypadku czy ataku drapieżnika, nie dają rady przeżyć w morzu. Tym między innymi zajmuje się MOTE Aquarium w Sarasocie, niesieniem pomocy żółwiom morskim.

Żółwie mieszkają w specjalnie przygotowanych dla nich basenach, gdzie są leczone i rehabilitowane. Te żółwie, które po leczeniu mogą powrócić do morza, są wypuszczane. Niektóre niestety nawet po leczeniu nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w morzu i zostają na stałe w akwariach. Jednym z nich jest żółw Harry, który zamieszkał na stałe z manatami. Ale o nim i o manatach już w kolejnym artykule. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *