Spotkanie z żółwiem norowym

Fauna Wszystkie

Żółwia norowego spotkaliśmy już wcześniej w trakcie poprzedniej wycieczki rowerowej. Tym razem jednak na trasie w Venetian Waterway Park mieliśmy okazję poznać aż 4 osobniki, 2 duże i 2 małe. ;)

[Not a valid template]

Nazwa tego żółwia wywodzi się z tego, że żyje on w norach. Buduje tunele za pomocą przypominających łopaty przednich łap. Nory te chronią go przed pożarami, deszczem i drapieżnikami. Żółw taki może żyć do 60 lat, jednak niewiele z nich dożywa 16 roku życia.

Żółwie norowe można spotkać w południowych obszarach Ameryki Północnej i w Meksyku. Mamy szczęście, że akurat mieszkamy w miejscu, gdzie one występują. Są przesympatyczne. :) Duże okazy są w odcieniach szarego i brązowego koloru, a małe brązowo-pomarańczowe. Fajne jest to, że jak się jedzie trasą rowerową The Trail at Venetian Waterway Park w Venice, żółwie te można spotkać tuż przy samej ścieżce. :) Niestety są dosyć płochliwe, dlatego warto szybko chwycić za aparat, bo mogą się schować w swojej norze. :)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmiku z żółwiami norowymi.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *