Siesta Key Beach Znak

Plaża Siesta Beach

Plaże Florydy Wszystkie

O plaży Siesta Beach pisałam już nie raz. Jest to najbliższa nam plaża i przez niektórych uznawana za najlepszą w Stanach Zjednoczonych. :)

[Not a valid template]

Siesta Beach (nazywana również Siesta Key Beach), znajduje się na wyspie Siesta Key w Sarasocie. Słynna jest głównie z piasku, który w 99% składa się z czystego kwarcu, jest miękki, sypki i biały jak mąka. Co najważniejsze, przez to, że jest tak biały, odbija większość promieni słonecznych, dlatego nawet w upalne dni, nie nagrzewa się. Niesamowite właściwości tego piasku doceniono w 1987 roku, kiedy to plaża Siesta Beach została rozpoznana jako ta, która ma najbielszy i najlepszy piasek na świecie.

Ciekawa jest też historia tego piasku. Ma ponad milion lat i pochodzi z Appalachów. Spływał w dół rzekami aż osiadł na wybrzeżach wyspy Siesta Key. Można go znaleźć nie tylko na głównej plaży, Siesta Beach, ale także na południowej części wyspy, plaży Crescent Beach.

Plaża Siesta Key Beach została uznana za najlepszą plażę w USA według rankingu Tripadvisor w 2015 oraz według rankingu Dr. Beach w 2011 roku.

Za co my tak lubimy plażę Siesta Beach? Nie tylko za ten niezwykły piasek, ale też za to, że jest bardzo szeroka, dzięki czemu zawsze można znaleźć na niej miejsce, nawet w sezonie. Dzięki temu bardzo popularne jest na niej uprawianie sportów. Są porozstawiane siatki do siatkówki, ale można też spokojnie pograć w piłkę nożną, football amerykański i inne sporty.

Na plaży tej odbywają się przeróżne imprezy: kino pod gwiazdami, zawody w rzeźbieniu z piasku, sportowe zajęcia dla dzieci, zajęcia z jogi i inne. W każdą niedzielę wieczorem aż do zachodu słońca można posłuchać bębniarzy i potańczyć w tzw. Drum Circle.

Kiedy przylecieliśmy do Sarasoty, dwa lata temu, parking przy plaży był mały i bardzo szybko się zapełniał. Po jakimś czasie parking został rozbudowany o nowe miejsca. Mimo tego nadal dosyć szybko się zapełnia, szczególnie w sezonie czy w weekendy. Wtedy najlepiej wybrać się na plażę z samego rana albo wieczorem.

Przy plaży znajdują się pawilony z barami fastfood i sklepikiem, gdzie można kupić produkty plażowe. Dzieci mogą się pobawić na placu zabaw, a rodzice odpocząć na betonowych leżakach. :) Oprócz tego jak przy wielu okolicznych plażach można znaleźć miejsca do grillowania.

Każdego kto kiedykolwiek będzie miał okazję odwiedzić Sarasotę, zachęcamy do zatrzymania się chociaż na chwilę na plaży Siesta Key Beach. :)

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

7 komentarze do “Plaża Siesta Beach

  1. Bylam na tej plazy w styczniu i musze potwierdzic, ze jest piekna, warto tam pojechac, piasek niesamowity, bialy jak maka i nie jest goracy

  2. Wszystko pięknie na zdjęciach ale czytając o plażach na Florydzie natrafiłem na pchły piaskowe, czy występują one na plażach Sarasoty? Czy mieliście z nimi kontakt? Czy można normalnie się wylegiwać, chodzenie na boso? dziękuje za odpowiedź.

    1. Moją koleżankę raz pogryzły pchły piaskowe na jednej z okolicznych plaż. Nie jest to przyjemne i rzeczywiście czasami się zdarza. My w ciągu ponad 2 lat nie natknęliśmy się na coś takiego. Normalnie, jak większość ludzi, chodzimy po plaży na boso. ;) Także różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale to nie jest naprawdę codzienność. To tak samo jak z wężami i innymi. Znajomy raz widział węża na plaży. ;) Zdarzyło się, że aligator pływał w zatoce itp. itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *