Strona główna > Ciekawe miejsca > Marie Selby Botanical Gardens w Sarasocie

Marie Selby Botanical Gardens w Sarasocie

W kategorii:Ciekawe miejsca, Flora     Autor:   Karolina     Rok:   2017

Jeśli ktoś z Was chciałby się wybrać w ustronne, spokojne, urokliwe miejsce, pełne przepięknej roślinności koniecznie musi odwiedzić Marie Selby Botanical Gardens w Sarasocie. Mi się w końcu udało! :)

Marie Selby Botanical Gardens, kiedyś dom Williama i Marie Selby, to ogród botaniczny znajdujący się nad samą zatoką Sarasota Bay. Posiada ogromną kolekcję rzadkich i pięknych roślin tropikalnych. Oprócz tego ogród ten jest światowym liderem jeśli chodzi o studiowanie i konserwację różnych gatunków roślin, m.in storczyków czy paproci.

Rocznie ogrody Marie Selby odwiedza ponad 130,000 osób. Ogrody otwarte są 364 dni w roku. :) William i Marie Selby chcieli, żeby ich dom był miejscem gdzie mogli odpocząć od codziennego pośpiechu. Udało im się i ich ogrody nadal pełnią taką funkcję. Można w nich odpocząć, pospacerować, zrelaksować się…

Dzisiaj miejsce to podwoiło swoją wcześniejszą powierzchnię, dzięki temu mieści się na obszarze 15 akrów i posiada aż 12 budynków (w tym wybudowany w 1920 roku przez Marie i Williama dom w stylu hiszpańskim ), mnóstwo roślin, ścieżek spacerowych, wodospad i wiele innych.

Przez prawie 3 lata nie udało mi się odwiedzić tego miejsca… niektórzy mówili, że warto, inni, że tak naprawdę nie ma tam nic ciekawego. :) Mi się bardzo podobało i na pewno nieraz tam wrócę… I każdemu kto będzie w Sarasocie, polecam to miejsce.

Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Marie Selby Botanical Gardens, mogą odwiedzić oficjalną stronę www.selby.org

Tymczasem zachęcam do obejrzenia filmiku oraz naszej galerii zdjęć.

 

 

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz