Strona główna > Fauna > Aligator w naszym stawie

Aligator w naszym stawie

W kategorii:Fauna     Autor:   Karolina     Rok:   2017

Jak już wcześniej pisałam, praktycznie w każdym stawie na Florydzie może pomieszkiwać aligator. ;) Ostatnio aligator pojawił się również w stawie pod naszym oknem. ;)

Słyszeliśmy wcześniej, że w stawie, obok którego mieszkamy, pojawia się raz na jakiś czas aligator, jednak odkąd my tu mieszkamy wcześniej żadnego nie widzieliśmy. Aż do któregoś dnia w czerwcu tego roku. :)

Akurat byli u nas goście z Polski… dzięki czemu oni również mogli zaobserwować pływającego niedużego aligatorka, który nagle pojawił się w stawie i którego widzieliśmy z naszego okna i tarasu.

Niektórzy sąsiedzi podchodzili do stawu, obserwowali go, robili zdjęcia, ale znaleźli się również tacy, którym to, że w miejscu w którym mieszkają, pływa aligator, nie podobało się. Szczególnie wyczuleni na aligatora byli właściciele psów. Ci powinni być bardzo ostrożni spacerując w pobliżu stawu ze swoimi czworonogami.

Aligator tak szybko jak się pojawił, tak szybko „wyprowadził się” z naszego stawu. Po kilku dniach nie było po nim śladu. ;)

Dzięki temu, że z naszego okna mamy widok na cały staw, mogliśmy wykonać dla Was kilka zdjęć oraz nagrać krótki film. Zapraszamy do oglądania. :)

 

Tagi: ,

Dodaj komentarz