Aligator vs. Krokodyl

Ciekawostki Wszystkie

Po opublikowaniu ostatniego artykułu o Deep Hole i aligatorach oraz przeczytaniu wielu komentarzy w mediach społecznościowych, postanowiłam napisać jeszcze jeden artykuł o aligatorach i dodatkowo mylonych z nimi krokodylach!

Aligatory i krokodyle to nie jedno i to samo! Na Florydzie większość to aligatory, krokodyle są tutaj bardzo rzadko spotykane, a jeśli już to na południu Florydy. Zdjęcia, które Wam zamieszczamy,  to zdjęcia aligatorów, nie krokodyli.

Żeby ułatwić zadanie rozpoznania czy to aligator czy krokodyl, poniżej zamieszczamy główne różnice.

1. Lokalizacja

Aligatory można spotkać tylko w niektórych częściach USA i Chin, natomiast krokodyle w wielu miejscach na całym świecie.

2. Kształt pyska

Pysk aligatora układa się w literę “U”, a krokodyla w literę “V”.

3. Środowisko

Aligatory preferują słodką wodę (dlatego są tak często spotykane w stawach czy jeziorach na Florydzie, a nie w zatoce czy oceanie), natomiast krokodyle preferują wodę bardziej słoną.

4. Zęby

Zęby aligatorów mogą być całkowicie schowane przy zamkniętym pysku (albo przynajmniej dolna szczęka, górna może być trochę widoczna), natomiast krokodyle nie mogą ukryć zębów.

5. Rozmiar

Aligatory są mniejsze niż krokodyle. Dorosły krokodyl może być kilka stóp większy niż dorosły aligator.

6. Kolor

Aligatory zazwyczaj mają ciemniejszy kolor niż krokodyle.

7. Szybkość

Aligatory są zazwyczaj szybsze (zarówno w wodzie jak i na lądzie) niż krokodyle.

8. Agresja

Aligatory są mniej agresywne niż krokodyle.

Biorąc wszystkie te różnice pod uwagę, cieszymy się, że u nas spotykamy aligatory, a nie krokodyle. ;) Należy jednak pamiętać, że i przy tych i przy tych trzeba zachować maksymalną ostrożność!

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *