Certyfikat ACA w High School

Edukacja Wszystkie

Wiecie, że rzadko się chwalę, ale czasami robię to po to, żeby Wam pokazać jakie możliwości mają dzieci w tutejszych szkołach. Dlatego tym razem chcę Wam napisać parę słów o certyfikacie ACA, czyli Adobe Certified Associate, którego posiadaczem został ostatnio mój syn. 

Ponieważ mój syn w High School (polskie liceum) jako jeden z przedmiotów do wyboru wybrał Digital Media, przez kilka miesięcy uczył się programu do obróbki video Adobe Premiere Pro CC 2018. Na koniec uczniowie podchodzili do egzaminu, który umożliwiał im zdobycie certyfikatu ACA. Nie każdemu niestety się udało. Według mojego syna, certyfikat zdobyło ok. 30% osób. (Należy wziąć poprawkę na to, że nie zna on dokładnych danych, ponieważ tutaj nauczyciel nie wyczytuje na głos ocen czy osiągnięć innych dzieci, dlatego często ciężko stwierdzić, jakie oceny dostali koledzy czy koleżanki.)

Certyfikat ten jest to pierwszy stopień znajomości programu Premiere Pro. Kolejny to ACE, czyli Adobe Certified Expert.

W przyszłym roku szkolnym mój syn również również wybierze Digital Media, po to m.in., żeby zdobyć kolejny certyfikat, tym razem z programu Photoshop.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *