Koniec szkoły i Honor Roll

Edukacja Wszystkie

U nas we wtorek skończyła się szkoła i rozpoczęły wakacje. Mój syn skończył 6 klasę, czyli po polsku pierwszą gimnazjum. :) Nie będę ukrywać, że bardzo się cieszy, że w końcu będzie mógł się wyspać i nie będzie musiał się przejmować nauką. ;)

6 klasa minęła nam bardzo spokojnie. Mimo że to nowa szkoła no i Middle School, nasz syn dał radę i to całkiem nieźle. Na koniec szkoły otrzymał certyfikat Honor Roll. Jest to certyfikat porównywalny z polskim świadectwem z czerwonym paskiem. Uczniowie otrzymują go za osiągnięcie wysokiej średniej ocen, a dokładniej muszą mieć średnią min. 3.5. Jak to jest liczone?

Za każde A dostaje się 4 punkty, za każde B – 3 punkty, za każde C – 2 punkty. Wszystkie punkty z podstawowych przedmiotów się sumuje. W przypadku mojego syna jest to: Spanish (Hiszpański), Math (Matematyka), Social Studies (Geografia, Historia itp.), Science (Nauka), Language Arts (Angielski). Gdy uczeń ma np. same A, wychodzi 20. Dzieli się to przez 5 przedmiotów = 4. Jeśli dziecko ma same B, średnia wychodzi 3, czyli za mało na otrzymanie Honor Roll.

Do szkoły wracamy 14 sierpnia, także ponad 2 miesiące wolnego przed nami. :)

W wakacje mój syn będzie miał więcej czasu wolnego, dlatego postaram się przygotować dla Was więcej materiałów o nauce w Middle School. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *