Nasza wyprawka do 6 klasy

Edukacja Wszystkie

Jak co roku pokazujemy Wam naszą wyprawkę do szkoły. Tym razem, ponieważ mój syn idzie do Middle School, wyprawka jest nieco większa niż w poprzednich latach.

Wyprawka do szkoły 2016

Mój syn w Middle School będzie miał głównie następujące przedmioty: Language Arts (Język angielski), Social Studies (Geografia, Historia itp.), Math (Matematyka), Science (Nauka), Spanish (Język hiszpański), PE (WF), Art (Plastyka). Do każdego z tych przedmiotów dostaliśmy listę rzeczy do kupienia. Trochę tego wyszło.

Na zdjęciu zobaczycie to co musieliśmy kupić w tym roku. Oprócz tego część potrzebnych rzeczy już mieliśmy: kalkulator, pendrive, ołówki, gumki do ścierania, piórnik, kredki, kolorowe zakreślacze, nożyczki. Musimy jeszcze dokupić słownik angielsko-hiszpański, ale będziemy na niego polować w opisywanej w poprzednim artykule księgarni Goodwill Bookstore. :)

Nauczyciele niektórych przedmiotów poprosili dodatkowo o donację (nieobowiązkowo). Jeśli uczeń nie da tych pieniążków i tak dostanie potrzebne rzeczy. Language Arts – $28 na książki, Social Studies – $10 na różne projekty, Science – $15 na laboratorium. Na WF dodatkowo trzeba dać $20 na strój, w którym dzieci będą ćwiczyć.

Wyprawkę kupiliśmy w sklepie Walmart korzystając z Tax Free Weekend. W ostatni weekend można było kupić artykuły szkolne bez żadnego podatku. :) Całość, którą widać na zdjęciu kosztowała nas $63.24. Do tego dojdą rzeczy, które mieliśmy już w domu.

Na szczęście na wyprawce się kończy, donację ten kto chce to daje, a podręczników nie trzeba kupować. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Nasza wyprawka do 6 klasy

  1. Zapomnialas napisac, ze za te np. podreczniki szkolne placa ci co posiadaj domy tzw property tax w ktorym jakies 85% jak nie wiecej idze na szkole co mnie niezmiernie wkurza, bo ja nie posiadam dzieci z wyboru i nie uwazam ze powinnam cudze sponsorowac , kazdy kto ma dziecko w szkole powinien ten podatek placic, a nie ci co maja domy.

  2. Ale te koszty to i tak nic w porównaniu do wydatków w Polsce.I jak Pani pisze te donacje są nieobowiązkowe,nieważne czy dasz czy nie dzieci i tak otrzymają podręczniki.Dla mnie to uczciwe rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *