Strona główna > Edukacja > Nasza wyprawka do 6 klasy

Nasza wyprawka do 6 klasy

W kategorii:Edukacja     Autor:   Karolina     Rok:   2016

Jak co roku pokazujemy Wam naszą wyprawkę do szkoły. Tym razem, ponieważ mój syn idzie do Middle School, wyprawka jest nieco większa niż w poprzednich latach.

Wyprawka do szkoły 2016

Mój syn w Middle School będzie miał głównie następujące przedmioty: Language Arts (Język angielski), Social Studies (Geografia, Historia itp.), Math (Matematyka), Science (Nauka), Spanish (Język hiszpański), PE (WF), Art (Plastyka). Do każdego z tych przedmiotów dostaliśmy listę rzeczy do kupienia. Trochę tego wyszło.

Na zdjęciu zobaczycie to co musieliśmy kupić w tym roku. Oprócz tego część potrzebnych rzeczy już mieliśmy: kalkulator, pendrive, ołówki, gumki do ścierania, piórnik, kredki, kolorowe zakreślacze, nożyczki. Musimy jeszcze dokupić słownik angielsko-hiszpański, ale będziemy na niego polować w opisywanej w poprzednim artykule księgarni Goodwill Bookstore. :)

Nauczyciele niektórych przedmiotów poprosili dodatkowo o donację (nieobowiązkowo). Jeśli uczeń nie da tych pieniążków i tak dostanie potrzebne rzeczy. Language Arts – $28 na książki, Social Studies – $10 na różne projekty, Science – $15 na laboratorium. Na WF dodatkowo trzeba dać $20 na strój, w którym dzieci będą ćwiczyć.

Wyprawkę kupiliśmy w sklepie Walmart korzystając z Tax Free Weekend. W ostatni weekend można było kupić artykuły szkolne bez żadnego podatku. :) Całość, którą widać na zdjęciu kosztowała nas $63.24. Do tego dojdą rzeczy, które mieliśmy już w domu.

Na szczęście na wyprawce się kończy, donację ten kto chce to daje, a podręczników nie trzeba kupować. :)

 

Tagi: , ,

Odpowiedzi 2 - “Nasza wyprawka do 6 klasy”

  1. Maria

    Ale te koszty to i tak nic w porównaniu do wydatków w Polsce.I jak Pani pisze te donacje są nieobowiązkowe,nieważne czy dasz czy nie dzieci i tak otrzymają podręczniki.Dla mnie to uczciwe rozwiązanie.

  2. Joanna

    Zapomnialas napisac, ze za te np. podreczniki szkolne placa ci co posiadaj domy tzw property tax w ktorym jakies 85% jak nie wiecej idze na szkole co mnie niezmiernie wkurza, bo ja nie posiadam dzieci z wyboru i nie uwazam ze powinnam cudze sponsorowac , kazdy kto ma dziecko w szkole powinien ten podatek placic, a nie ci co maja domy.

Dodaj komentarz