Goodwill Bookstore – nasza ulubiona księgarnia

Książki Wszystkie Zakupy

Ponieważ ja i mój syn jesteśmy molami książkowymi, często odwiedzamy księgarnię Goodwill Bookstore. Mamy szczęście, że znajduje się ona tylko milę od nas. A co najważniejsze, często nowe książki można kupić za kilka dolarów!

[Not a valid template]

Goodwill Bookstore to nie jest typowa księgarnia z książkami prosto z drukarni. Tutaj można oddać swoje książki (a potem ich cenę odliczyć sobie od podatku), a później książki te trafiają na półki, gdzie można je kupić po naprawdę korzystnych cenach.

Większość książek kosztuje ok. $3 za sztukę, natomiast nowości ok. $5 za sztukę. Są też książki niespotykane, pierwsze edycje itp. wyceniane indywidualnie. Ponieważ są to książki zazwyczaj używane, nie zawsze są w idealnym stanie, ale często można spotkać książki, które wyglądają jak nowe. Czasami inni oddają nietrafione prezenty czy książki, które przeczytali raz.

Oprócz książek można też trafić na super gry planszowe, często nowe, jeszcze zafoliowane. Zamiast płacić za grę kilkadziesiąt dolarów, można identyczną i też nową kupić np. za $5. :) Czasami, jak się ma odrobinę szczęścia, można trafić np. na kolekcjonerskie figurki sportowców czy lampę w kształcie księżyca sterowaną pilotem (mój syn z tej lampy korzysta prawie codziennie jak się kładzie spać). :) I to wszystko jest zazwyczaj kilka razy tańsze niż w normalnym sklepie.

Książki są podzielone tematycznie, a potem według nazwiska autora, także łatwo jest znaleźć interesującą nas pozycję. Można znaleźć książki z różnych dziedzin. Są książki dziecięce, poradniki, książki biznesowe, historyczne, słowniki, książki w innych językach, romanse, horrory, biografie, książki z nutami na różne instrumenty, a nawet biblie, które wcześniej były używane przez pastorów w kościołach! Oprócz tego jest dział z płytami CD z muzyką czy filmami na DVD.

Oprócz Goodwill Bookstore, częściej traficie na sklep Goodwill. W nim też znajdziecie książki, ale tylko mały ich dział. Zwykły Goodwill to sklep z różnymi używanymi rzeczami, nie tylko książkami. Znajdziecie w nim dosłownie wszystko: ciuchy, naczynia, dywany, meble, zabawki, rowery, itp. Goodwill Bookstore jest rzadziej spotykany. W Sarasocie mamy tylko jedną taką księgarnię. Dlatego się cieszymy, że jest tak blisko nas. :)

Jeśli ktoś z Was ma okazję odwiedzić to miejsce, naprawdę zachęcamy. My nigdy nie wychodzimy z tej księgarni z pustymi rękami. :)

Więcej informacji o sklepach Goodwill znajdziecie na www.goodwill.org

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Goodwill Bookstore – nasza ulubiona księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *