Strona główna > Edukacja > Wyniki testów FSA

Wyniki testów FSA

W kategorii:Edukacja     Autor:   Karolina     Rok:   2016

FSA, inaczej Florida Standard Assessment, to testy z czytania, pisania i matematyki, mierzące poziom wiedzy uczniów. Testy są przeprowadzane według standardów florydzkich, które dokładnie określają jaką wiedzę powinni posiadać uczniowie pod koniec każdej klasy.

W różnych klasach są też dodatkowe testy. Mój syn pod koniec piątej klasy dodatkowo miał test z nauki, tzw. Statewide Science Assessment.

Ostatnio, dosłownie parę dni temu, wyjęłam ze skrzynki wyniki tych testów. :) Rzadko się chwalę… ale tym razem to zrobię. :) Poszło mu świetnie. W galerii zdjęć zamieszczam wyniki z trzech testów: Science (Nauka), Language Arts (Jęz. angielski), Mathematics (Matematyka).

W wynikach podana jest m.in. ogólna punktacja (np. 234) oraz w którym przedziale się znajduje (od 1 do 5). 1 to najgorsza ocena, 5 najlepsza. Oprócz tego znajduje się tabelka ze szczegółowymi wynikami oraz tabelka, w której pokazane jest ile procentowo uczniów osiągnęło daną ocenę w szkole, dystrykcie oraz stanie.

Jak dla mnie bardzo fajne zestawienie, ponieważ pokazuje, jak dziecko wypadło na tle całej szkoły, dystryktu i stanu. Szkoda, że w Polsce nie ma takich szczegółowych raportów…

 

Tagi: , , ,

Odpowiedzi 4 - “Wyniki testów FSA”

 1. Anonim

  Gratuluję Syna!

 2. Karolina

  Dziękuję! :)

 3. Maria

  Również gratulacje ode mnie :) Pozdrawiam

 4. Karolina

  Dziękuję i również pozdrawiam!

Dodaj komentarz