Wyniki testów FSA

Edukacja Wszystkie

FSA, inaczej Florida Standard Assessment, to testy z czytania, pisania i matematyki, mierzące poziom wiedzy uczniów. Testy są przeprowadzane według standardów florydzkich, które dokładnie określają jaką wiedzę powinni posiadać uczniowie pod koniec każdej klasy.

[Not a valid template]

W różnych klasach są też dodatkowe testy. Mój syn pod koniec piątej klasy dodatkowo miał test z nauki, tzw. Statewide Science Assessment.

Ostatnio, dosłownie parę dni temu, wyjęłam ze skrzynki wyniki tych testów. :) Rzadko się chwalę… ale tym razem to zrobię. :) Poszło mu świetnie. W galerii zdjęć zamieszczam wyniki z trzech testów: Science (Nauka), Language Arts (Jęz. angielski), Mathematics (Matematyka).

W wynikach podana jest m.in. ogólna punktacja (np. 234) oraz w którym przedziale się znajduje (od 1 do 5). 1 to najgorsza ocena, 5 najlepsza. Oprócz tego znajduje się tabelka ze szczegółowymi wynikami oraz tabelka, w której pokazane jest ile procentowo uczniów osiągnęło daną ocenę w szkole, dystrykcie oraz stanie.

Jak dla mnie bardzo fajne zestawienie, ponieważ pokazuje, jak dziecko wypadło na tle całej szkoły, dystryktu i stanu. Szkoda, że w Polsce nie ma takich szczegółowych raportów…

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Wyniki testów FSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *