Jak szkoła zachęca dzieci do czytania książek

Edukacja Wszystkie

W szkole naszego synka przykłada się bardzo dużą wagę do czytania książek. Dziecko, po przeczytaniu książki z biblioteki, rozwiązuje samodzielnie w szkole test online, za który zdobywa punkty. Punkty te się sumują i po przekroczeniu pewnych progów, dziecko otrzymuje kolorową odznakę.

Punkty za czytanie

Każda książka, która jest w bibliotece, ma przypisany poziom trudności. Dlatego też za łatwiejszą książkę dziecko w trakcie testu online może zdobyć np. 10 punktów, a za trudniejszą 20 punktów. Jeśli zrobi błędy, punktów dostaje odpowiednio mniej.

Pierwsza odznaka jest za 10 punktów, kolejna za 25 punktów, potem odpowiednio: 35, 50, 75, 100, 150. Tyle wiem, bo tyle odznak zdobył mój synek do tej pory. :)

Jest to frajda dla dzieci, ponieważ zdobywanie punktów zachęca ich do czytania książek.

Co mi się bardzo podoba: dzieci nie zmusza się do czytania konkretnych książek. Mogą czytać wszystko co jest w bibliotece. Dlatego też mogą wybierać książki, które lubią. Mogą to być biografie, książki przygodowe, komiksy, fantasy itp. Nie ma z góry narzucanych lektur.

Warto też zaznaczyć, że 4-klasiści z Florydy są na 2 miejscu na świecie (po uczniach z Singapuru) jeśli chodzi o czytanie książek. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *