Goodwill Donation Center

Ciekawostki Wszystkie

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami? Ubraniami, z których wyrosło nasze dziecko, meblami, które zdecydowaliśmy się wymienić czy innymi przedmiotami, których chcielibyśmy się pozbyć, ale wolelibyśmy, żeby ktoś z nich jeszcze skorzystał?

Na pewno każdy z Was ma w domu trochę zalegających rzeczy. Z częścią ciężko się rozstać, ale część chcielibyście komuś oddać, żeby ktoś jeszcze z tego skorzystał. Oczywiście na pierwszym miejscu myśli się o rodzinie czy znajomych, ale czasami jest tak, że osoby wokół nas tych rzeczy również nie potrzebują.

My w takiej sytuacji korzystamy z punktów Goodwill Donation Center. Takich miejsc jest w naszej okolicy całkiem sporo.

Na powyższym zdjęciu widzicie punkt, który znajduje się niedaleko nas. To właśnie tam jeździmy, jak uzbiera nam się trochę niepotrzebnych rzeczy. Podjeżdżamy samochodem, z centrum wychodzi osoba, która odbiera od nas rzeczy i pyta, czy chcemy potwierdzenie do rozliczenia rocznego. Oczywiście zawsze chcemy. :) Po co?

Donacje można odliczyć sobie od podatku. Dlatego jak oddajecie coś czy przekazujecie jakieś darowizny, możecie potem to odliczyć przy rozliczeniu rocznym. Jest to niesamowita zachęta do dzielenia się z innymi.

Na zdjęciu po prawej stronie widzicie potwierdzenie donacji, jakie dostaliśmy w punkcie Goodwill. Na potwierdzeniu tym jest data i podpis osoby, która nam tę karteczkę przekazała. Sami natomiast musimy wypełnić co oddaliśmy i ile to było warte. :) Oczywiście trzeba pisać prawdę. :) Na początku roku, kiedy rozliczamy się z IRS (amerykański urząd skarbowy), kwotę takich donacji odliczamy od podatku (oczywiście pamiętajcie, że zawsze takie odliczenia należy skonsultować ze swoim księgowym czy doradcą podatkowym).

Gdzie trafiają potem nasze rzeczy? Do sklepów Goodwill, w których po naprawdę okazyjnych cenach można kupić używane rzeczy. Często są to rzeczy w dobrym stanie, a czasami trafiają się nawet nowe, nieużywane (nietrafione prezenty?). :) Są ogromne sklepy Goodwill, w którym można tak naprawdę kupić wszystko, od ubrań (których jest cała masa, szczególnie dla kobiet) ;) po meble czy rowery, jednym słowem, wszystko to, co inni oddają.

My często korzystamy z księgarni Goodwill Bookstore, o czym pisaliśmy już wcześniej na kierunekfloryda.com/goodwill-bookstore-nasza-ulubiona-ksiegarnia. Znajduje się ona tuż obok punktu z powyższego zdjęcia. :) Można w niej kupić głównie książki (często w idealnym stanie, przykładowo za $3, podczas gdy nowe kosztują $30), ale również gry planszowe, puzzle itp.

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej o sklepach i centrach Goodwill w naszej okolicy zachęcamy do odwiedzenia strony experiencegoodwill.org

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *