“That’s not English” Erin Moore

Angielski amerykański Książki Wszystkie

Polecamy Wam bardzo fajną książkę, w której autorka ciekawie, często z humorem porównuje nie tylko język angielski amerykański z angielskim brytyjskim, ale również Amerykanów i Brytyjczyków, ich codzienne życie, kulturę, kuchnię itp.

That's not English

Książka nosi tytuł “That’s not English”, a autorką jest Erin Morre, która dorastała na Key West na Florydzie, skończyła Harvard w USA oraz College w Wlk. Brytanii. Aktualnie mieszka ze swoją rodziną w Londynie. W książce opowiada o życiu w USA i Wlk. Brytanii i tak wielu różnicach, których się wcześniej nie spodziewała.

Mimo, że w książce jest porównanie Wlk. Brytanii i USA, a nie Polski i USA, to naprawdę każdy kto zamierza się przeprowadzić do USA, powinien ją przeczytać. Czytając tę książkę zobaczycie jak wiele łączy nas z Brytyjczykami, a jak mało z Amerykanami.

My w Polsce przez całe życie uczyliśmy się jęz. brytyjskiego, a nie amerykańskiego. Przyjeżdżając tutaj wydawało mi się, że między tymi językami nie ma zbyt wielu różnic. Nieprawda. Różnice są i to wcale niemałe. Często przez używanie brytyjskiego mogą wyniknąć nieporozumienia. Oczywiście Amerykanie przyzwyczajeni są do tego, że wielu imigrantów z Europy czy turystów posługuje się, przynajmniej na początku, jęz. brytyjskim, ale jednak czasami niektóre słówka mogą z naszych ust brzmieć dla nich dziwnie.

W książce “That’s not English” jest wiele takich przykładów. Przykładów dotyczących nie tylko języka, ale również różnych przyzwyczajeń zarówno Amerykanów jak i Brytyjczyków. Nie będziemy Wam podawać przykładów, mając nadzieję, że sami sięgniecie po tę książkę. Niestety na razie jest dostępna tylko w jęz. angielskim, ale dzięki temu możecie dodatkowo poćwiczyć język przed przyjazdem. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

5 komentarze do ““That’s not English” Erin Moore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.