Nauka w 8 klasie i zajęcia wakacyjne – wywiad z moim synem

Edukacja Wszystkie

Wykorzystując to, że są wakacje i mój syn właśnie skończył 8 klasę, już po raz kolejny postanowiliśmy opisać Wam miniony rok szkolny w formie wywiadu. :) 

Pamiętajcie, że wszystkie przekazane informacje dotyczą szkoły, w której uczy się mój syn. W innej szkole może być trochę inaczej, tak samo w innym mieście czy stanie.

Zaczynajmy!

———————————————–

Ja: Skończyłeś 8 klasę, czyli Middle School (polskie gimnazjum). Teraz idziesz do 9 klasy, czyli już High School (polskie liceum). Wiem, że idziesz do tej samej szkoły.

Mój syn: Tak, jest to fajne, ponieważ znam już większość osób z mojego rocznika i prawdopodobnie będę ich znał do końca High School. Poza tym nauczyłem się kampusu i nie będę się musiał uczyć nowego miejsca, czuję się tam jak w domu i znam dużo nauczycieli.

W tej szkole spędziłeś już 3 lata. Zauważyłeś różnice od kiedy zacząłeś do niej uczęszczać? Wiem, że ostatnio coś w niej remontowali.

Tak, ostatnio było dużo remontów. Odnawiali budynki i wiem, że będą budować niedługo kolejny budynek.

A jakie zauważyłeś różnice między nauką w 7 i w 8 klasie?

W 8 klasie było trudniej i więcej nauki, trudniejsze testy i więcej pracy domowej. Wydawało mi się jednak, że nauczyciele byli bardziej wyluzowani. Przez to, że byliśmy już starsi, to traktowali nas bardziej jak równych sobie. Podobno w High School jest jeszcze lepiej pod tym względem.

Czy miałeś jakieś nowe przedmioty w porównaniu z 7 klasą?

US History (zamiast Civics), Life Science (zamiast Physical Science).

Czego uczyłeś się na US History i na Life Science?

Na US History uczyliśmy się od samego początku historii Stanów Zjednoczonych, od pierwszej kolonii aż do II Wojny Światowej. Uczyliśmy się też sporo ekonomii i geografii związanej z historią USA.

Na Life Science uczyliśmy się m.in. o roślinach, zwierzętach, anatomii człowieka.

Jaki był Twój ulubiony przedmiot w 8 klasie?

Hiszpański, bo ogólnie lubię języki i nie miałem w ogóle problemu z hiszpańskim. Było mi łatwo.

A jakiego przedmiotu najbardziej nie lubiłeś?

Chyba angielskiego. Samego przedmiotu nie lubiłem, ale miałem super grupę, dlatego się tym tak bardzo nie przejmowałem.

Dlaczego nie lubiłeś angielskiego?

Ponieważ był to nudny, najmniej interesujący przedmiot. Było dużo gramatyki, nowych słów. Wolę np. historię, gdzie się uczyłem dużo nowych rzeczy, a w angielskim wydawało mi się, że nauczyłem się mniej nowych rzeczy.

Opowiadałeś mi, że dzieci się ogólnie zmieniły w 8 klasie, że stali się bardziej dorośli. ;)

Tak, ogólnie zmienili się wszyscy, jako osoby. Pojawiły się pary. Dowiedzieliśmy się też, kto jest gejem.

No właśnie. Niesamowite jest to, że praktycznie wszyscy to akceptują i tacy uczniowie nie boją się tego pokazać. Byłoby bardzo źle odbierane, gdyby ktoś tego nie tolerował.

Tak. Każdy to akceptuje i jest to normalne. Nikt nie ma z tym problemu. 

Wiem, że zacząłeś w 8 klasie nowy sport. Możesz o tym nam opowiedzieć?

Tak. Widać było, że ogólnie większość moich kolegów i koleżanek bardziej angażowała się w sport. Jak się jest dobrym w sporcie, ułatwia to dostanie się na dobrą uczelnię. Ja zacząłem biegać. Dołączyłem do szkolnej drużyny lekkoatletycznej. Biegałem głównie 800m w zawodach międzyszkolnych. Teraz przez wakacje zacząłem treningi z moją przyszłą drużyną biegową z High School.

Wiem, że nie będziesz biegał w swojej szkole, tylko będziesz jeździł do innej.

Tak, moja szkoła nie ma sportów w High School, dlatego ja i moi koledzy, którzy biegają, będziemy jeździć po lekcjach do innego High School, które ma najlepszą drużynę biegową w Sarasocie. 

No właśnie. Martwiliśmy się tymi codziennymi dojazdami, bo szkoły te są dosyć daleko od siebie. Ale wiemy, że prawdopodobnie będziecie jeździć jednym samochodem ze starszym kolegą, który ma prawo jazdy.

Będę kończyć szkołę o 1, a treningi będą o 2.30. Także będę zostawał trochę w szkole, odrabiał lekcję, albo zapiszę się do klubu. A potem będziemy jechać jednym samochodem. Rozmawiałem z innymi, że z mojej szkoły będzie jeździło na treningi kilka osób, w tym jedna albo dwie mają prawo jazdy, dlatego będziemy się z nimi zabierać. Wy będziecie mnie musieli odebrać dopiero po treningu, który będzie się kończył jakoś po 4 po południu. 

Bardzo nam ten plan odpowiada. ;)

W 8 klasie mieliście jedną wycieczkę. Wiem, że Ci się bardzo podobało. Możesz o niej opowiedzieć?

Byliśmy pod koniec roku szkolnego w Universal Orlando Resort. Byłem w grupie 5-osobowej. Opiekowała się nami mama jednego z kolegów, ale wyglądało to tak, że chodziliśmy sami, tylko raz na jakiś czas musieliśmy jej wysłać smsa ze zdjęciem nas wszystkich, żeby zobaczyła, że wszystko jest ok. Sami korzystaliśmy z atrakcji, sami szliśmy na lunch i kolację. Było bardzo fajnie. To była moja najlepsza wycieczka szkolna. 

Rok szkolny dobiegł końca. Pod koniec mieliśmy sporo przygotowań do High School, o czym pisałam wcześniej. Musieliśmy wybrać odpowiednią ścieżkę nauki w kolejnych klasach. Jak Ty do tego podchodzisz? Nie boisz się nowych wyzwań w High School?

Nie, niczego się nie boję. Jest to dla mnie w pewnym sensie ekscytujące, ponieważ będę się przygotowywał do studiów. 

No właśnie, przez tę ścieżkę, żeby jak najwięcej skorzystać z nauki w High School i jak najwięcej mieć zaliczonych przedmiotów na studia, postanowiłeś jeden przedmiot, a dokładnie Geometrię (Geometry Honors), przerobić w wakacje. Możesz coś więcej o tym powiedzieć?

Zdecydowałem się, ponieważ w wakacje mam dużo czasu i chcę sobie przyspieszyć plan przedmiotów. Poza tym większość moich kolegów też to robi. Cieszę się, że zdecydowałem się to zrobić, ponieważ mogę sobie włączyć komputer i robić to kiedy chcę i wszystko robię moim tempem.

Jak dokładnie wygląda taka nauka online?

Loguję się do sarasockiej wirtualnej akademii i po prostu mam listę wszystkich lekcji, które muszę zrobić. Cały przedmiot podzielony jest na 2 wielkie segmenty. Po każdym segmencie jest bardzo duży test i projekt do zrobienia. Właśnie skończyłem pierwszy segment i muszę czekać aż nauczycielka sprawdzi mi projekt i wtedy będę miał dostęp do drugiego segmentu. Oprócz tego są mniejsze moduły (w sumie 7), po których są testy oraz poszczególne lekcje z krótkimi testami pod koniec każdej lekcji. 

Ile trwa taka jedna lekcja?

Od pół godziny do godziny.

Kiedy musisz skończyć ten przedmiot?

Do końca wakacji, bo na początku roku szkolnego będę miał w szkole test z całego przedmiotu. Muszę zaliczyć ten test, bo inaczej nie będę miał zaliczonego przedmiotu i żeby dalej iść ścieżką nauki matematyki, będę musiał ten przedmiot powtarzać. I wtedy cały mój wcześniejszy plan się rozpadnie.

Życzę Ci w takim razie powodzenia!

Dziękuję. ;)

Wiem, że w wakacje masz jeszcze inne rzeczy do zrobienia do szkoły. Co to jest?

Muszę przeczytać dwie książki, na jęz. angielski (i muszę odpowiedzieć na pytania do tej książki) i na geografię. 

Wyrobisz się ze wszystkim?

Tak, na pewno się wyrobię. Mam jeszcze dużo czasu.

Wiem, że oprócz nauki, również dużo ćwiczysz w wakacje. Zacząłeś profesjonalne treningi z biegania. Jak często masz takie treningi i jak one wyglądają?

Mam treningi 5 razy w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę.

W poniedziałek biegamy w jednym z parków, gdzie jest górka do biegania/spacerowania. Biegamy po górce i w okolicach, robimy zazwyczaj ćwiczenia rozciągające (np. jogę) i siłowe.

We wtorek jeździmy zazwyczaj na plażę, gdzie m.in. biegamy i chodzimy na bosaka po piasku.

W środę mamy zajęcia w klubie bokserskim. Zawsze to trwa 45 minut. Jest to najbardziej wyczerpujący trening w tygodniu. Po środku jest ring do boksowania, a naokoło są różne przyrządy do ćwiczeń. Mamy stacje, czyli co kilka minut wymieniamy się miejscami. Na każdej stacji jest inne ćwiczenie. Na dwóch ścianach wiszą monitory, na których jest tabelka z naszymi imionami i zaznaczone, na której stacji powinniśmy być w danym momencie.

W czwartek ćwiczymy w centrum Sarasoty. Biegamy i robimy ćwiczenia na technikę biegania, np. jak prawidłowo stawiać stopy i jak wysoko podnosić kolana.

W sobotę rano jedziemy na kolejną plażę i biegamy trochę dłużej niż zwykle i po bieganiu robimy ćwiczenia siłowe.

Warto zaznaczyć, że za te treningi nic nie płacimy! Są one prowadzone przez trzech bardzo dobrych trenerów, którzy mają ogromne doświadczenie w różnych obszarach.

Tak, to prawda. Są to osoby, które kochają biegać i moim zdaniem oni po prostu chcą nam pomóc osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dla nich to też jest osiągnięcie jeśli ich podopieczni osiągają sukcesy.

W takim razie ja życzę Ci osiągnięcia jak największych sukcesów zarówno w bieganiu jak i w nadchodzącym roku szkolnym! :)

Dziękuję bardzo. :D

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *