Rejs łodzią wśród aligatorów w Myakka State Park

Ciekawe miejsca Parki stanowe Wszystkie

Pływaliście kiedyś łodzią po jeziorze pełnym aligatorów? Nie mam na myśli takiej zwykłej małej łódki, nieee. Taką bym nie popłynęła. :) Większa łódź daje chociaż poczucie bezpieczeństwa. :)

[Not a valid template]

Z takiej atrakcji można skorzystać w parku Myakka State Park, który znajduje się niecałe 20 minut od nas i o którym już pisaliśmy wcześniej. Rejs trwa godzinę, w czasie której przewodnik opowiada o faunie i florze widzianej z łódki. Oczywiście główną atrakcją są aligatory, które widać dosłownie wszędzie. Rzadko podpływają do łodzi, raczej od niej uciekają, chowając się pod wodą, gdzie znajduje się większość z nich. Nam, oprócz tych dużych aligatorów, udało się zobaczyć również malutkie aligatorki, które możecie obejrzeć na zdjęciach. :) Oprócz aligatorów mogliśmy podziwiać różnokolorowe ptaki.

Jeśli będziecie korzystać z tej atrakcji, warto przyjść wcześniej i zarezerwować sobie miejsce w kolejce. Dzięki temu wejdziecie na pokład jako pierwsi i będziecie mogli zająć miejsce z przodu łodzi. Naprawdę warto, o wiele więcej widać. Niestety z przodu mogą siadać tylko dorośli. Dzieci ze względu na bezpieczeństwo siadają na normalnych miejscach. Przewodnik w trakcie rejsu opowiadał, że dla aligatora dorosły człowiek nie jest łakomym kąskiem, natomiast dziecko może się nim stać… Przerażające…

Bilety na rejs kosztują aktualnie 14$ od osoby dorosłej i 7$ od dziecka do 12 roku życia. Dzieci do 5 roku nie płacą.

Więcej informacji o rejsie znajdziecie na www.myakkawildlifetours.com

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć i poniższego filmu.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *