Kolejna wycieczka do Parku Stanowego Myakka

Ciekawe miejsca Parki stanowe Wszystkie

O Parku Myakka State Park pisałam już wcześniej. Wszystkich gości z Polski zabieram do tego miejsca, przede wszystkim po to, żeby zobaczyli aligatory na wolności. Tym razem aligatorów było naprawdę sporo. :)

Wycieczkę zaczęliśmy od mostku, na którym zawsze zatrzymuje się wiele osób, żeby zaobserwować wylegujące się w wodzie aligatory. Tym razem mieliśmy szczęście, że było ich naprawdę sporo, część leżała na brzegu, a część siedziała w wodzie. Ciekawe było to, że obok nich spacerowały ptaki, a razem z nimi w wodzie pływały żółwie. Jakoś nikt nikomu nie wchodził w drogę. :)

Po spędzeniu czasu na obserwacji aligatorów pojechaliśmy dalej, na spacer po dżungli i wspinaczkę na drewnianą wieżę, z której widać “morze” palm…

Następnie wybraliśmy się do miejsca, z którego odpływają łodzie, zabierające turystów na wycieczkę po wielkim jeziorze, w którym również można zaobserwować aligatory. Akurat tego dnia łodzie nie kursowały ze względu na niski poziom wody.

W budynku obok jeziora, odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami. Oczywiście nie obyło się bez zakupu pamiątkowych magnesików. :)

Na koniec przeszliśmy się dosyć długim drewnianym mostem, z którego kiedyś można było również z bliska obserwować aligatory, jednak teraz znowu zawinił niski poziom wód. Aligatory były, ale dosyć daleko…

Goście byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Pogoda dopisała, ponieważ nie było zbyt gorąco i słońce schowało się za chmury… idealnie na spacer po dżungli. ;)

Ja uwielbiam ten park. Moim kolejnym celem z nim związanym jest wycieczka rowerowa “wśród” aligatorów. :)

Zachęcamy Was do obejrzenia powyższego krótkiego filmu oraz poniższej galerii zdjęć.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *