Strona główna > Parki i place zabaw > Park Kena Thompsona w Sarasocie

Park Kena Thompsona w Sarasocie

W kategorii:Parki i place zabaw     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2015

Przy okazji zwiedzania akwarium MOTE w Sarasocie, warto zarezerwować sobie czas na spacer po parku Kena Thompsona, do którego można spokojnie dojść pieszo.

Ken Thompson był burmistrzem Sarasoty przez 38 lat, od 1950 do 1988 roku, co czyni go najdłużej rządzącym burmistrzem w historii USA. W tym czasie Sarasota przeżyła rozkwit demograficzny i ekonomiczny. Dlatego też Thompsonowi przypisuje się wiele zasług, które sprawiły, że Sarasota z sennego małego miasteczka stała się miastem w wieloma udogodnieniami zarówno dla mieszkańców jak i biznesmenów.

W parku Kena Thompsona każdy znajdzie coś dla siebie. Przepiękny widok na centrum Sarasoty i most Ringling Bridge to jedna z atrakcji. Oprócz tego warto przespacerować się specjalnymi ścieżkami, gdzie można zaobserwować florydzką florę i faunę. Przez bagienne tereny prowadzi drewniana dróżka, przy której jak się przyjrzymy widać szybko ukrywające się w dziurach robaki, przypominające małe kraby (co widać na zdjęciach).

W parku znajdują się też miejsca do piknikowania, wędkowania oraz plac zabaw dla dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i poniższego filmu.


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi: ,

Dodaj komentarz