Park Kena Thompsona w Sarasocie

Parki i place zabaw Sarasota Wszystkie

Przy okazji zwiedzania akwarium MOTE w Sarasocie, warto zarezerwować sobie czas na spacer po parku Kena Thompsona, do którego można spokojnie dojść pieszo.

Ken Thompson był burmistrzem Sarasoty przez 38 lat, od 1950 do 1988 roku, co czyni go najdłużej rządzącym burmistrzem w historii USA. W tym czasie Sarasota przeżyła rozkwit demograficzny i ekonomiczny. Dlatego też Thompsonowi przypisuje się wiele zasług, które sprawiły, że Sarasota z sennego małego miasteczka stała się miastem w wieloma udogodnieniami zarówno dla mieszkańców jak i biznesmenów.

W parku Kena Thompsona każdy znajdzie coś dla siebie. Przepiękny widok na centrum Sarasoty i most Ringling Bridge to jedna z atrakcji. Oprócz tego warto przespacerować się specjalnymi ścieżkami, gdzie można zaobserwować florydzką florę i faunę. Przez bagienne tereny prowadzi drewniana dróżka, przy której jak się przyjrzymy widać szybko ukrywające się w dziurach robaki, przypominające małe kraby (co widać na zdjęciach).

W parku znajdują się też miejsca do piknikowania, wędkowania oraz plac zabaw dla dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i poniższego filmu.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.