Park Kena Thompsona w Sarasocie

Parki i place zabaw Sarasota Wszystkie

Przy okazji zwiedzania akwarium MOTE w Sarasocie, warto zarezerwować sobie czas na spacer po parku Kena Thompsona, do którego można spokojnie dojść pieszo.

[Not a valid template]

Ken Thompson był burmistrzem Sarasoty przez 38 lat, od 1950 do 1988 roku, co czyni go najdłużej rządzącym burmistrzem w historii USA. W tym czasie Sarasota przeżyła rozkwit demograficzny i ekonomiczny. Dlatego też Thompsonowi przypisuje się wiele zasług, które sprawiły, że Sarasota z sennego małego miasteczka stała się miastem w wieloma udogodnieniami zarówno dla mieszkańców jak i biznesmenów.

W parku Kena Thompsona każdy znajdzie coś dla siebie. Przepiękny widok na centrum Sarasoty i most Ringling Bridge to jedna z atrakcji. Oprócz tego warto przespacerować się specjalnymi ścieżkami, gdzie można zaobserwować florydzką florę i faunę. Przez bagienne tereny prowadzi drewniana dróżka, przy której jak się przyjrzymy widać szybko ukrywające się w dziurach robaki, przypominające małe kraby (co widać na zdjęciach).

W parku znajdują się też miejsca do piknikowania, wędkowania oraz plac zabaw dla dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i poniższego filmu.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *