Emerson Point Preserve

Emerson Point Preserve w Palmetto

Ciekawe miejsca Wszystkie

Mieszkamy w Sarasocie ponad 6 lat, a cały czas odkrywamy nowe niesamowite miejsca. Jednym z nich jest Emerson Pointe Preserve w Palmetto, ok. 40 minut drogi od nas.

Emerson Point Preserve znajduje się w zachodniej części wyspy Snead Island w hrabstwie Manatee County. Oferuje ogromną sieć ścieżek do pieszych wycieczek i nie tylko! My spacerując tymi ścieżkami momentami czuliśmy się jakbyśmy byli w górach, gdzie często ścieżki prowadziły w górę albo w dół. Dla nas to coś wyjątkowego, ponieważ Floryda jest na ogół bardzo “płaskim” stanem.

Ścieżki prowadzą głównie terenami zalesionymi… wśród bujnej roślinności. W niektórych miejscach można spotkać historyczne pozostałości, które są fajnie opisane na tablicach. Dzięki temu obrazują życie w czasach osadnictwa.

Warto przejść się wszystkimi ścieżkami. W jednym miejscu można wejść na drewnianą wieżę, z której rozpościera się widok na okolice. W innym po ścieżce i drzewach spacerują małe krabiki. W jeszcze innym tuż przy ścieżce znajdziecie hotel dla pszczół! Tak, tak, prawdziwy hotel dla pszczółek. Jak głosi napis na hotelu, pszczoły lubią mieszkać samotnie, dlatego w hotelu zrobiono dużo oddzielnych “pokoi”, żeby mógł pomieścić dużo “turystów”. Niestety nie udało nam się zobaczyć żadnej pszczoły, odwiedzającej hotel, mimo że chwilę przy nim staliśmy. ;)

W Emerson Point Preserve są również miejsca, gdzie można popływać kajakiem czy powędkować. Znajduje się tu również centrum informacyjne, które niestety, jak w wielu miejscach, przez obecną sytuację było zamknięte. 

Szczerze polecamy to miejsce każdemu, kto lubi naturę.

Więcej informacji znajdziecie na www.mymanatee.org/departments/parks___natural_resources/parks__preserves___beaches/emerson_point_preserve. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wykonanego przez nas filmiku i poniższych zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *