Tax Collector

Co to takiego Tax Collector

Ciekawostki Wszystkie

Tax Collector to u nas urząd, w którym nie tylko uiszcza się różnego rodzaju podatki, ale również m.in. załatwia sprawy związane z prawem jazdy czy rejestracją samochodu oraz wyrabia np. licencję na łowienie ryb. 

My Tax Collector odwiedzaliśmy już nieraz. Na początku kiedy rejestrowaliśmy swój pierwszy samochód. Mimo że koszt tej rejestracji był wysoki (ok. $500, tak jest niestety za pierwszym razem), to byliśmy miło zaskoczeni szybkością rejestracji i otrzymania tablicy rejestracyjnej (ok. 15 minut). 

Innym razem rejestrowaliśmy firmę. Trwało to może z 10 minut, kosztowało z tego co pamiętam ok. $16. Miła pani urzędniczka wysłuchała co będziemy robić, doradziła co i jak wypełnić.

Jeszcze innym jak wyrabialiśmy sobie florydzkie prawo jazdy. Trwało to z tego co pamiętam ok. 2 godziny (razem z egzaminem), ale wyszliśmy z prawkiem w ręku. ;)

Jeszcze innym razem wymienialiśmy prawo jazdy po zmianie adresu. Tutaj również wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Koszt ok. $25.

Odnawialiśmy również rejestrację, co trzeba robić raz w roku i kosztuje ok. $20.

Za każdym razem jak odwiedzaliśmy Tax Collector, wszystko przebiegało naprawdę szybko i sprawnie.

Część rzeczy robiliśmy też online. Mają naprawdę dobry system, m.in. do odnawiania rejestracji. Aktualnie większość rzeczy można zrobić online, a do niektórych wręcz się namawia, żeby jak najmniej osób odwiedzało urząd osobiście.

Jeśli chcecie bardziej zagłębić się w temat Tax Collectora, zapraszam na stronę oficjalną naszego sarasockiego urzędu www.sarasotataxcollector.com.

A jeśli planujecie przeprowadzkę do Sarasoty, warto zapoznać się z podstroną dla nowych mieszkańców www.sarasotataxcollector.com/new-residents. Znajdziecie tam m.in. informacje o opłatach, jakie będą Was czekać i o czym powinniście pamiętać po przeprowadzce. 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *