Rejestracja samochodu na Florydzie

Samochód Wszystkie

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić po przyjeździe na Florydę, to zakup samochodu, a co za tym idzie jego rejestracja. W związku z tym nas również to czekało, dlatego udaliśmy się do najbliższego biura Tax Collector.

Tablica rejestracyjna

Weszliśmy do biura i zostaliśmy od razu poproszeni do wolnego stanowiska. Usiedliśmy wygodnie, a miła pani poprosiła o nasze dowody tożsamości oraz dowód zakupu samochodu. Wklepała coś do komputera, wydrukowała dokument, kazała nam sprawdzić wszystkie dane i przyjęła płatność. Kazała wybrać nam jeden wzór rejestracji spośród wielu różnych dostępnych. Trzy wzory były w cenie, za pozostałe trzeba było dopłacić. Wybraliśmy jeden wzór, dostaliśmy tablicę rejestracyjną i to wszystko.

Cały proces rejestracji trwał może 10, maksimum 15 minut. Zdziwieni, że to już, zapytaliśmy czy na pewno to wszystko? Urzędniczka powiedziała coś w stylu “za dużo pieniędzy od was wzięłam jak na tak krótki czas?, jak chcecie możecie jeszcze tu chwilę posiedzieć”. :)

Odnośnie kosztów… za wszystko zapłaciliśmy ok. 500$. Są to koszty zarówno rejestracji, podatku i inne drobniejsze opłaty. Podobno takie koszty są właśnie jak się po raz pierwszy rejestruje samochód na Florydzie. “Potem będzie o wiele taniej” – taką dostaliśmy informację. Rejestrację trzeba odnawiać raz na rok (w swoje urodziny) i za odnowienie płaci się już podobno ok. 50$.

Tablicę rejestracyjną kupuje się raz i potem przekłada z samochodu na samochód. Dlatego za samą tablicę płaci się tylko za pierwszym razem.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

9 komentarze do “Rejestracja samochodu na Florydzie

 1. Z tego co się dowiedziałam, to możesz, tylko musisz mieć ubezpieczenie. Wydaje mi się, że dowód dostaniesz od razu, ale nie jestem pewna.

 2. Mam parę pytań bo im więcej czytam tym większy mętlik w głowie.
  Czy jako obcokrajowiec na wizie turystycznej mogę zarejestrować MOTOCYKL na Florydzie posiadając tylko dowód osobisty(polski), paszport i międzynarodowe prawo jazdy.
  Jeżeli odpowiedz na powyższe pytanie brzmi “tak” to czy od razu dostaje gotowy dowód rejestracyjny na którym mogę przekraczać na parę dni granice(Meksyk, Kanada)? Czy trzeba jednak jakiś czas odczekać z dowodem tymczasowym grzecznie podróżując tylko po USA?

 3. Dzięki, niektóre są naprawdę ciekawe… . Czy może Pani jeszcze w wolnej chwili dopowiedzieć coś w temacie ubezpieczenia samochodu? Od czego zależy jego wysokość? Słyszałem, że auto ubezpiecza się z miesiąca na miesiąc i że istnieje obowiązek regularnych badań auta pod względem emisji spalin… ? Pozdrawiam serdecznie :)

  1. Wysokość ubezpieczenia zależy między innymi od czasu posiadania amerykańskiego prawa jazdy. My ubezpieczamy z roku na rok i nie ma u nas obowiązku żadnych badań samochodu. :) Podobno w niektórych stanach są obowiązkowe badania, ale nie wiem, jakie dokładnie.

 4. Bardzo sympatyczne info . Dodam tylko że rokroczna opłata
  za auto uzależniona jest od wagi auta . Po zapłaceniu otrzymamy
  tzw. ”decal ” taką żółtą naklejkę na tablicę i od razu wiadomo w jakim miesiącu mamy urodziny :) .
  Możemy też zapłacić np za dwa lata z góry , albo jeśli nam się nie
  chce jechać do biura zapłacić opłatę przez internet .
  Nikogo nie obchodzi na Florydzie stan auta nie ma czegoś takiego
  jak coroczny przegląd rejestracyjny. W innych stanach może być inaczej .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *