Naprawa przedniej szyby w samochodzie na Florydzie

Samochód Wszystkie

Ostatnio jechałam samochodem autostradą i jakiś kamyk (albo coś innego) uderzyło w przednią szybę. Niestety spowodowało to niewielkie uszkodzenie w szybie. Na szczęście na Florydzie takie uszkodzenie jest naprawiane w ramach ubezpieczenia i może potrwać tylko chwilę.

Jeśli coś takiego Wam się przytrafi, nie martwcie się, prawdopodobnie Wasze ubezpieczenie pokryje koszty naprawy. Tak też było u nas. Najpierw sprawdziliśmy dokładnie, czy nasze ubezpieczenie to pokrywa. Potem zadzwoniliśmy do znanej tutaj firmy, która się specjalizuje w tego typu naprawach. Oni też jeszcze raz sprawdzili nasze ubezpieczenie i umówiliśmy się na naprawę na konkretny dzień. 

Sama naprawa trwała około 25 minut. Mili panowie mechanicy wytłumaczyli, że czasami zdarza się, że podczas naprawy szyba pęka. Wtedy trzeba zamawiać nową szybę i całą wymieniać. U nas na szczęście tak się nie stało. Uszkodzenie zostało naprawione i widoczna jest na szybie tylko mała kropeczka. Podczas naprawy używa się specjalnej żywicy, którą wtłacza się w miejsce odprysku pod bardzo dużym ciśnieniem.  Podobno jest to bardzo bezpieczne, ma gwarancję itd.

Przepis prawny odnośnie uszkodzonej szyby znajdziecie na www.flsenate.gov/Laws/Statutes/2020/0627.7288

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *