Nowe domy w Sarasocie i okolicach

Nieruchomości Polecane Wszystkie

Sarasota oferuje bardzo duży wybór nowych nieruchomości. Nowe osiedla powstają na coraz dalej oddalonych terenach od centrum, przyciągając często klientów dodatkowymi udogodnieniami. Mimo, że ceny przez ostatnie lata bardzo wzrosły nadal jest zapotrzebowanie i zainteresowanie takimi nieruchomościami.

Jeśli chciałbyś kupić nową nieruchomość w Sarasocie, musisz się przygotować na kwotę od ok. $300,000. Za tyle mniej więcej można kupić dom szeregowy na obrzeżach Sarasoty.

Często klienci pytają mnie o nowe mieszkania. Niestety, ale w Sarasocie brakuje na sprzedaż nowych mieszkań w korzystnych cenach. Nowe mieszkania są na sprzedaż głównie na wyspach czy bliżej centrum (lub w samym centrum), gdzie ceny sięgają już $700,000 i więcej. 

Jeśli ktoś marzy o nowym domu wolnostojącym w Sarasocie musi się przygotować na większy wydatek. A jeśli jego budżet wynosi $300,000 w cenie tej może coś znaleźć np. w Port Charlotte (ok. 45 minut na południe od Sarasoty). W Sarasocie tego typu dom można kupić od ok. $500,000. 

Oczywiście są to ceny podstawowe, za małe domy o powierzchni ok. 1,300 sq ft. Im wyższe wymagania, tym wyższa cena. Oprócz tego na cenę również składa się lokalizacja czy widok. Działki z widokiem na jeziorko czy zieleń są droższe niż te z widokiem na płot sąsiada.

Nowe nieruchomości w Sarasocie i okolicach można znaleźć na działkach bez tzw. HOA, czyli tam, gdzie każdy odpowiada za swój dom i działkę i żaden zarząd osiedla nie wtrąca się w to, co się trzyma na podjeździe czy jakie palmy sadzi się w ogrodzie. Oczywiście to też może mieć swoje minusy, ponieważ wtedy można trafić na sąsiada, który nie dba o porządek na swojej działce, bo nie ma w danym miejscu takich wymagań. Są też nieruchomości na osiedlach zamkniętych, na których jest zazwyczaj dużo różnych zasad, m.in. co można trzymać na podjeździe (często na podjeździe nie można trzymać kampera czy np. łodzi) czy jakie roślinki można sadzić przed swoim domem.

Każdy lubi co innego i jedna osoba wybierze miejsce z zasadami, a druga bez. Osiedla zamknięte mimo zasad oraz miesięcznej opłaty, mają też dużo zalet. Często na takich osiedlach można znaleźć dużo atrakcji np. siłownię, basen, boiska do tenisa, siatkówki, koszykówki, czasami nawet kawiarnie czy małe stacje benzynowe. 

Nowy dom można kupić gotowy, taki, który już został wybudowany przez dewelopera albo “zamówić” taki dom na wybranej przez siebie działce. W tym momencie na budowę takiego domu trzeba czekać ok. rok (dokładny czas zależy od osiedla i dewelopera). 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowych nieruchomościach w Sarasocie i okolicach lub jesteście zainteresowani takimi nieruchomościami, zapraszam do kontaktu. Reprezentuję kupujących w tego typu transakcjach. Jestem w stałym kontakcie z deweloperem i pomagam przy całym procesie. Dzięki temu ogromna część pracy, jaka jest potrzebna do wykonania w trakcie zakupu nowego domu, spada na mnie.

Oprócz tego oczywiście pomagam również w transakcjach na rynku wtórnym.

Karolina Moscicki
www.KarolinaSellsFlorida.com

Palm Homes Realty, Inc.

Tel.: +1 (941) 735-7803

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *