Carvana

Zakup samochodu online przez Carvana

Samochód Wszystkie

Kto kupował kiedyś samochód przez Internet? My ostatnio się odważyliśmy. Poczytajcie o naszych wrażeniach.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na taką formę zakupu? Ostatnio nie tylko domy się sprzedają jak świeże bułeczki, ale również na rynku samochodowym nie jest tak łatwo kupić samochód jak to było przed pandemią. Rozglądaliśmy się od jakiegoś czasu w różnych miejscach za wybranym przez nas modelem, m.in. w salonach samochodowych. Bez skutku, albo nie było koloru albo rocznik + cena była nie ta.

O Carvana.com słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Mają naprawdę bogatą ofertę jeśli chodzi o samochody i dosyć fajnie je przedstawiają w Internecie (czy idealnie jak w rzeczywistości, o tym później). Samochód kupuje się online i proces jest naprawdę bardzo łatwy i przyjemny. Posiadając pożyczkę i poprzedni samochód, można go im oddać w ramach rozliczenia. Również u nich można wziąć pożyczkę na kolejny samochód.

Cały początkowy proces zakupu trwa naprawdę chwilę, należy wypełnić kilka formularzy online i zamieścić wymaganą dokumentację. 

Samochód jest do odbioru zazwyczaj w ciągu kilku dni. W tym czasie Carvana może nas poprosić o dodatkowe informacje, dokumentację itp. 

Jeśli chodzi o odbiór samochodu, można zamówić dostarczenie samochodu pod dom, a można też skorzystać z odbioru w specjalnej “tubie” z samochodami. My wybraliśmy tę drugą opcję, bo do tego miejsca mieliśmy tylko godzinę drogi. A cała frajda jest właśnie w odbiorze z tej “magicznej maszyny”. 

Przy wyświetleniu terminu odbioru mogliśmy wybrać sobie jedną z dostępnych godzin lub przesunąć odbiór na kolejne dni. Po przyjeździe na miejsce naszym samochodem, który oddaliśmy w ramach rozliczenia, cały proces trwał dosłownie pół godziny. Po pół godzinie wyjechaliśmy z Carvany nowym samochodem.

Ponieważ odbiór był na konkretną godzinę, nie czekaliśmy w kolejce. To miły obsługujący pan czekał na nas. Sprawdził dokumenty i wręczył nam specjalną dużą i ciężką monetę (tzw. token), którą wrzuciliśmy do świecącej tuby. Nasz samochód był ustawiony na samej górze (pewnie dla każdego kolejnego klienta samochód ustawiony jest tak samo na górze, dla efektu), dlatego musiał zjechać na dół. Mogliśmy oglądać na wyświetlaczu jak zjeżdża na dół, a potem sunie na specjalnej platformie w naszą stronę, po to, żeby wjechać do garażu, gdzie na nas czekał. Wszystko to odbyło się przy specjalnych efektach dźwiękowych.

Podeszliśmy z miłym panem do garażu, gdzie mogliśmy obejrzeć samochód. I tutaj ostrzeżenie dla wszystkich! Niestety ale Carvana na swojej stronie nie pokazuje fotografii dosłownie każdej ryski na samochodzie. W naszym przypadku pokazała te najmniej widoczne, a tymi najbardziej widocznymi byliśmy niemiło zaskoczeni. Miły pan zaznaczył, że niestety nie są w stanie pokazać wszystkiego, kiedy zwróciliśmy mu na to uwagę. Mimo tego i tak byśmy kupili ten samochód, zbyt długo go szukaliśmy, żebyśmy teraz przez parę rysek zrezygnowali. A wiedzieliśmy, że i im nie zależy, żebyśmy go kupili, bo jeśli nie my, to za chwilę znajdzie się kolejny chętny.

Miły pan wystawił nam samochód z garażu i powiedział, żebyśmy się nim przejechali po parkingu. On w tym czasie przygotowywał dokumentację do podpisania. Przejechaliśmy się, wróciliśmy, podpisaliśmy dokumenty, zostawiliśmy stary samochód i wróciliśmy do domu nowym.

Samochód można było bez problemu zwrócić w ciągu 7 dni. Przez pierwsze 100 dni (lub 4,189 mil, to co nastąpi szybciej) obowiązuje gwarancja Carvana, a później można sobie wykupić dodatkową gwarancję, tzw. CarvanaCare. 

Niestety musieliśmy skorzystać z gwarancji w ciągu pierwszych dni, ponieważ włączały nam się różne lampki kontrolne. Naprawa przebiegła bardzo sprawnie w jednym z serwisów w Sarasocie. Gwarancja Carvany pokryła całą naprawę. Nie było to nic skomplikowanego i poważnego.

Czy Carvana jest tańsza niż salony samochodowe, w których można kupić również używane samochody? Opinie są różne. My szukając naszego samochodu i patrząc na ceny w różnych salonach i online, w salonach nie znaleźliśmy dobrej oferty.

Na razie ogólnie jesteśmy z Carvany zadowoleni, mimo tych paru rysek więcej i polecamy każdemu zakup samochodu przez stronę www.Carvana.com. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, które wykonaliśmy podczas odbioru samochodu.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *