Nie zwlekajcie z wyrobieniem amerykańskiego prawa jazdy

Samochód Wszystkie

Nie wiemy jak jest w innych stanach, ale na Florydzie warto jak najszybciej wyrobić amerykańskie prawo jazdy. Dlaczego? M.in. po to, żeby jak najszybciej obniżyć koszt ubezpieczenia samochodowego.

Jak przylecieliśmy na Florydę, inni tłumaczyli nam, że na początku zapłacimy dużo za ubezpieczenie samochodowe, ale już po roku pobytu obniżą nam stawkę. Nikt nie powiedział nam jednak, że stawkę obniżają po roku o grosze, natomiast najważniejsze jest, ile czasu mamy florydzkie prawo jazdy. :) Dlatego zdziwiliśmy się, kiedy ubezpieczyciel obniżył nam miesięczną kwotę tylko o 16 dolarów. Zapytaliśmy dlaczego, skoro już minął rok. Dowiedzieliśmy się, że przyczyną było to, że ani ja ani mój mąż nie mamy jeszcze rok florydzkiego prawa jazdy.

My z prawem jazdy się nie spieszyliśmy. Chcieliśmy na spokojnie poznać różnice w przepisach ruchu drogowego i pouczyć się do egzaminu teoretycznego. To był błąd. Powinniśmy jak najszybciej wyrobić sobie prawo jazdy. Dlatego Wy nie popełniajcie tego samego błędu i nie zwlekajcie z wyrobieniem amerykańskiego prawa jazdy. :)

Więcej informacji o prawie jazdy na Florydzie i o egzaminie teoretycznym i praktycznym znajdziecie na kierunekfloryda.com/prawo-jazdy-na-florydzie

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Nie zwlekajcie z wyrobieniem amerykańskiego prawa jazdy

  1. W USA nie ma jako takich dowodow tozsamosci. Osoby tu urodzone maja swiadectwa urodzenia i karte Social Security(SS jest najwazniejszym dokumentem), pozniej mozna wyrobic paszport i w odpowiedniam wieku prawo jazdy. Paszport i prawo jazdy nie sa obowiazkowe. Osoby urodzone poza Stanami maja zielone karty i karty SS. Po zdaniu egzaminu na obywatelstwo otrzymuja swiadectwo naturalizacji. Niektore stany wprowadzily mozliwosc uzyskania photo ID dla osob przebywajacych w Stanach na nieuregulowanym statusie. Osoby ktore nie maja numeru SS moga uzyskac Taxpayer Identification Number (TIN), ktory pozwala na rozliczanie sie z podatkow, bo niestety z podatkow musi rozliczas sie kazdy.

    1. Mamy paszporty, zielone karty i prawa jazdy… Dowód tożsamości wyrobimy jak będziemy mieć obywatelstwo. :) Ja również pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *