Samochodowa plaża w Daytona Beach

Ciekawe miejsca Samochód Wszystkie

Chcielibyście pojeździć po plaży samochodem? Miejsc, gdzie można korzystać z takiej przyjemności jest naprawdę niewiele. Jednym z nich, a na pewno najbardziej znanym, jest plaża w Daytona Beach.

O Daytona Beach (nazwa zarówno miejscowości jak i plaży) mówi się, że jest to najbardziej znana plaża na świecie. Kiedyś odbywały się na niej wyścigi samochodowe, a teraz można po niej jeździć samochodem. :) Za przyjemność taką trzeba zapłacić $20. Moim zdaniem warto.

Daytona Beach znajduje się po wschodniej części Florydy. Jest to miasteczko, w którym wszystko sprowadza się do samochodów. :) Już wcześniej pisaliśmy o restauracji i muzeum przy punkcie, w którym znajdował się tzw. “północny zakręt” (north turn) kierunekfloryda.com/restauracja-i-muzeum-racings-north-turn Podczas naszej wycieczki do Daytona, po lunchu w tej restauracji, udaliśmy się zobaczyć słynną plażę i przejechać się po niej samochodem. :)

Jadąc po plaży trzeba przestrzegać pewnych zasad. Maksymalna prędkość to 10 mil na godzinę, należy mieć zapalone światła, opuszczone szyby i oczywiście nie wysyłać/odbierać smsów! Parkowanie na plaży jest dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach. Wszystko ze względów bezpieczeństwa, ponieważ plaża służy nie tylko do podróżowania po niej samochodem, ale również do wypoczynku. 

No i uważajcie, żeby się nie zakopać w piasku, tak jak my! :)

Warto zostawić samochód na plaży, przejść się trochę na północ do molo i zobaczyć trochę miasteczka. My tak zrobiliśmy, o czym napiszemy w jednym z kolejnych artykułów.

Jeśli chcecie poczytać więcej o plaży w Daytona Beach, zapraszamy na www.daytonabeach.com/things-to-do/the-beach/driving/

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć i poniższego filmiku.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *