Restauracja i muzeum Racing’s North Turn

Ciekawe miejsca Restauracje Wszystkie

To w tym miejscu rozpoczęła się historia wyścigów w Daytona Beach. Niby niepozornie wyglądająca restauracyjka z zewnątrz, za to w środku muzeum wyścigów NASCAR plus możliwość zjedzenia posiłku na leżaczku z widokiem na Ocean Atlantycki. 

Wyścigi w tym miejscu odbywały się od 1936 roku do II Wojny Światowej, a potem były kontynuowane od 1948 roku. Te niesamowite samochody (uwielbiam takie stare modele) ścigały się właśnie tutaj przy samej restauracji Racing’s North Turn co roku aż do 1958, kiedy to NASCAR przeniósł się na Daytona International Speedway, na którym do dzisiaj można podziwiać słynne wyścigi. 

W restauracji Racing’s North Turn, która jest jednocześnie muzeum, znajduje się m.in. bogata galeria zdjęć z wyścigów, będących często prezentem od znanych kierowców. Kolekcja naprawdę godna uwagi. No i oczywiście jak wszędzie w takich miejscach, również i tutaj nie zabrakło sklepiku z pamiątkami. ;)

Jeśli chodzi o samą restaurację, zmieniała się ona na przestrzeni lat, jednak nadal w niej czuć ducha historii. Dlatego m.in. w 2007 roku została oznaczona jako Pomnik Historyczny (Historic Landmark). Co jest w niej innego, wyjątkowego (oprócz muzeum)? To, że posiłek można jeść tradycyjnie, przy stoliku, jak również na leżakach skierowanych w stronę Oceanu Atlantyckiego. My wybraliśmy oczywiście tę druga opcję (lubimy doświadczać nowych rzeczy) i bardzo nam się podobało!

Wszystko zarówno w restauracji jak i jej okolicach przypomina o wyścigach… talerzyki, na których podawane są dania, flagi powiewające na wietrze, czy nawet przejście dla pieszych. :)

Każdemu, kto będzie w okolicach, polecamy to miejsce. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zapraszamy na stronę oficjalną www.racingsnorthturn.com.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *