De Soto National Memorial Park w Bradenton

Ciekawe miejsca Parki i place zabaw Wszystkie

Według nas to jedno z najfajniejszych miejsc na spacer w naszych okolicach. Przypomina nam wyspę Św. Małgorzaty (koło Cannes we Francji), po której spacerowaliśmy 10 lat temu. :)

Niesamowite miejsce, które polecamy naprawdę każdemu. Znajduje się w miejscowości Bradenton koło Sarasoty. Spacer warto połączyć z innym miejscem, o którym niedawno pisaliśmy na kierunekfloryda.com/palma-sola-botanical-park-w-bradenton-kolo-sarasoty.

Park ten jest upamiętnieniem przybycia do tego miejsca hiszpańskiego żeglarza, odkrywcy i konkwistadora, Hernando De Soto w 1539 roku. W parku można m.in. zobaczyć (a nawet przymierzyć) m.in. zbroję z dawnych lat oraz obejrzeć przeróżne przedmioty jakich używali mieszkańcy w tamtych czasach. Małe centrum informacyjne mieści w sobie sklepik z pamiątkami oraz mini muzeum, w którym można obejrzeć film o wyprawach Hernando De Soto.

Największe wrażenie robi jednak ścieżka spacerowa pośród natury i wzdłuż zatoki Tampa Bay i rzeki Manatee River. Widoki na wodę i zaparkowane na niej łodzie i jachty są naprawdę przepiękne. Na ścieżce znajduje się również m.in. wielki krzyż katolicki, który został umieszczony tam w 1995 jako przede wszystkim uhonorowanie dwunastu duchownych, którzy podróżowali z Hernando De Soto.

Wszyscy, którzy chcieliby zobaczyć to miejsce, niestety muszą poczekać. Aktualnie park jest zamknięty (tak jak wiele innych miejsc) do odwołania. Zachęcamy jednak do zrobienia listy “miejsc do zobaczenia” jak sytuacja wróci do normy i wpisanie na niej tego miejsca.

Więcej informacji o parku znajdziecie na www.nps.gov/deso/index.htm Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć i filmiku.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *