Spacer w Venice – uroczej florydzkiej miejscowości na południe od Sarasoty

Ciekawe miejsca Wszystkie

Venice to urocza miejscowość położona na południe od Sarasoty.  Zapraszamy na wirtualny spacer po tym miejscu, szczególnie tych, którzy bardzo chcieliby tu teraz być, ale musieli zmienić plany ze względu na aktualną sytuację.


Za to m.in. kochamy miejsce, w którym mieszkamy. Najczęściej piszemy o Sarasocie, ale w jej okolicach są również inne przepiękne miejsca, w których można spędzić czas. Jednym z takich miejsc jest miejscowość Venice, do której mamy ok. 20 minut drogi samochodem.

Spacer, o którym chcemy Wam napisać, zachęcamy rozpocząć od parkingu w Centennial Park. Parking ten znajduje się tuż przy uroczej uliczce W Venice Ave. Warto przejść się tą ulicą pełną sklepików i restauracyjek w stronę Zatoki Meksykańskiej. Później będziecie mijać domy po dwóch stronach i park park Heritage Court poświęcony historii Venice, znajdujący się w środku. Warto przejść tym parkiem, w którym znajduje się m.in. replika łuku będącego częścią dawnej bazy lotniczej Venice Army Air Base.

Tym sposobem dotrzecie do plaży Venice Beach. Zajrzyjcie chociaż na chwilę na plażę i przejdźcie się nią na południe lub wcześniej skręćcie w ulicę The Esplanade N, a potem w Tarpon Center Dr. Dojdźcie aż do South Jetty Park. Jest to dość długi spacer, ale naprawdę warto! Nam zajął ok. 3 godzin, razem z przystankami.

Po drodze zobaczycie dużo różnych nieruchomości często z widokiem na zatokę! Jeśli myślicie o zakupie jednej z nich, zachęcam do kontaktu, z chęcią pomogę Wam w zakupie! :) (www.KarolinaSellsFlorida.com)

W South Jetty Park polecamy mały bar tuż przy wodzie Jetty Jacks. Możecie usiąść pod parasolem tuż przy kanałku i podziwiać przepływające łódki, pelikany, a jak będziecie mieć szczęście, nawet delfiny! :)

Wiemy, że w tym momencie nie skorzystacie ze wszystkich uroków spaceru, o którym piszemy. Na ten moment restauracje, sklepiki, plaże itp. są zamknięte. Dlatego zachęcamy do obejrzenia naszego filmiku i zdjęć, a jak tylko wszystko powróci do normy, koniecznie wybierzcie się na spacer do Venice!

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *