Shamrock Park and Nature Center w Venice na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Około pół godziny drogi od nas znajduje się Shamrock Park, który po raz pierwszy odwiedziliśmy ostatnio, namówieni przez naszych znajomych. Super miejsce dla każdego, kto lubi naturę.

Wiecie, że my naturę lubimy, dlatego często odwiedzamy różne florydzkie parki. Ten, mimo że znajduje się niedaleko nas, w Venice, odwiedziliśmy ostatnio po raz pierwszy. Nieraz wcześniej o nim słyszeliśmy, ale jakoś zawsze go pomijaliśmy w swoich wycieczkach. ;)

Park trochę inny niż te, w których do tej pory byliśmy. Dużo różnych ścieżek, warto zaopatrzyć się w mapę (chociaż tę online), żeby jakiejś nie pominąć. Ścieżki prowadzą m.in. do trasy rowerowej Venetian Waterway Park, która jest przedłużeniem Legacy Trail, biegnącej z Sarasoty. W parku czuliśmy się jak na jakimś stepie :D, gdzie wokół widać było m.in. dziko rosnące kaktusy, których ogólnie w okolicach nie widzimy. No i te iguany! Wcześniej widzieliśmy je w Meksyku i na Florida Keys. Nie wiedzieliśmy, że są również w naszych okolicach (jedną uwieczniliśmy na zdjęciu).

Jeśli lubicie naturę i spacery, polecamy Wam ten park. Znajduje się w nim również Nature Center, niestety ze względu na obecną sytuację jest zamknięty. To samo z placem zabaw. Boiska do koszykówki (również widoczne na zdjęciach) były ostatnio zamknięte, ale podobno już można z nich korzystać. :)

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o parku Shamrock, wejdźcie na stronę oficjalną www.scgov.net/Home/Components/FacilityDirectory/FacilityDirectory/523/4323?selamenityid=35&cftype=FacilityDirectory Tymczasem zachęcamy do obejrzenia wykonanego przez nas filmiku i zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *