Bahia Honda State Park

Ciekawe miejsca Parki stanowe Wszystkie

Bahia Honda State Park to naszym zdaniem jedno z najpiękniejszych miejsc w drodze na Key West. Warto zatrzymać się chociaż na chwilę i przejść się na krótki spacer.

Bahia Honda to po hiszpańsku głęboka zatoka. To właśnie przez tę głębokość było ciężko zbudować w tym miejscu jeden z 43 mostów linii kolejowej prowadzącej na Key West. Na szczęście udało się i w 1912 roku trasa ta została otwarta! Jedną ze stacji było miejsce dzisiejszego parku Bahia Honda.

Niestety w Labor Day, 2 września 1935, huragan 5 kategorii zniszczył wiele mil trasy kolejowej, której potem postanowiono nie odbudowywać. Część z niej przekształcono w trasę samochodową zwaną Overseas Highway, o której pisaliśmy na kierunekfloryda.com/overseas-highway-niesamowita-trasa-na-key-west-prowadzaca-przez-42-mosty, natomiast część, jak np. Bahia Honda Bridge można zobaczyć do dzisiaj.

Naprawdę warto zatrzymać się w tym miejscu chociaż na chwilę. Można przeznaczyć ten czas na krótki spacer czy piknik i podziwianie widoków. 

Nie zrażajcie się widokiem trawy morskiej leżącej przy brzegu na zdjęciach i filmiku. Osobiście naszym zdaniem woda w tym miejscu nie była zachęcająca do kąpieli, szczególnie przez wygląd i zapach trawy, ale to nie przeszkadza w spacerze i podziwianiu widoków. A sama trawa jest bardzo ważna dla ekosystemu, dlatego też nie jest sprzątana. Po pierwsze znajdują się w niej małe żyjątka (zwane amphipods), które są pożywieniem dla ptaków. Po drugie gdy trawa miesza się z piaskiem, pomaga w zapobieganiu erozji plaży. Poza tym małe cząstki tej trawy są nawozem dla roślin znajdujących się na wybrzeżu.

Z tego co się dowiadywaliśmy, trafiliśmy na moment kiedy wiatry przywiały ogromne ilości tej trawy. Zazwyczaj podobno jest jej o wiele mniej.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym miejscu, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony www.floridastateparks.org/BahiaHonda. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego filmiku oraz galerii zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *